Yerli Korona Virüs Aşısı İlk Defa Görüntülendi

Yerli Korona Virüs Aşısı İlk Defa Görüntülendi

Bu önlemlerden birisi ise potansiyel aşı üretimi. Salgının sonlanması için son derece önemli olan aşı çalışmalarında Türkiye’de yer alıyor. Bugün Türkiye’deki yerli korona virüs aşısının nerelerde saklandığı ile ilgili görüntüler paylaşıldı.

 

Korona virüs salgını 11 Mart tarihinden bu yana Türkiye’de görülmeye devam ediyor. Binlerce insanın hayatını elinden alan salgın için çeşitli önlemler alınmaya devam ediyor. Bu önlemlerden birisi ise potansiyel aşı üretimi. Salgının sonlanması için son derece önemli olan aşı çalışmalarında Türkiye’de yer alıyor. Bugün Türkiye’deki yerli korona virüs aşısının nerelerde saklandığı ile ilgili görüntüler paylaşıldı.

Demirören Haber Ajansı, Erciyes Üniversitesi’nde geliştirilen yerli korona virüs aşının saklandığı oda hakkında fotoğraflar paylaşıldı. İyi Klinik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Ahmet İnal’dan bilgi alan ajans, aşının nasıl bir odada gizlendiği ve nasıl koşullarda muhafaza edildiğine dair görselleri ortaya attı. Korona virüs aşılarıyla ilgili çalışmalarını eksiksiz olarak sürdüren Erciyes Üniversitesi, kapısını basına açtı. Demirören Haber Ajansı için yerli korona virüs aşının nasıl muhafaza edildiğine dair görüntüler aldı.

1.png

Erciyes Üniversitesi Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezi ile İyi Klinik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen potansiyel korona virüs aşısı hakkında gelişmeler devam ediyor. Henüz Faz1 çalışmaları devam etmekte olan aşıyla ilgili çeşitli açıklamalar yapılmaya devam etti. İkim Müdür Yardımcısı Ahmet İnal tarafından yapıldığı bilgisini vermekte fayda var. Potansiyel korona virüs aşısının saklandığı koşullar hakkında görselleri ortaya attı.

2.png​​​​​​​

Müdür Yardımcısı Ahmet İnal tarafından yapılan açıklamalara göre yerli korona virüs aşısı oldukça güvenli bir odada saklanıyor. Odanın her tarafında ısı kaydı yapıldığının da altını çizildiğini belirten İnal, odanın ısı haritası düzenli olarak takip edildiğini belirtti. Olası durumlarda hem personel hem de yönetim birimine uyarı gönderildiğini belirten Ahmet İnal, çalışmalara tam gaz devam edildiğini belirtti. Ahmet İnal, odanın sadece ısı değil, nem noktasında da eksiksiz bir kontrol sağlandığından söz etti.

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.