Yeni COVID-19 Tedbirleri Açıklandı – Yasaklar Var

Yeni COVID-19 Tedbirleri Açıklandı – Yasaklar Var

Yeni COVID-19 tedbirleri açıklandı. Bazı yasaklamalar geldi ve bundan sonra denetimlerin çok daha sıkılaştırılacağı duyuruldu.

Bitmek tükenmek bilmeyen COVID-19 salgını için önlem paketleri açıklanmaya devam ediyor. Bir süredir yükseliş içerisinde olan virüs, potansiyel olarak çok yüksek bir tehlike içeriyor. Bulaşma hızının çok yüksek olması, tedbirsizliğin sonuçlarının ağır olmasına neden oluyor.

Bir süredir tedbirsiz davrananların yaptığı düğünler, partilerle karşılaşıyoruz. Durum bu olunca ve yeterli özen gösterilmeyince yetkililer tarafından yeni COVID-19 tedbirleri alındı. Salgının yaygınlaşmasını engellemek için konulan tedbirlere yenileri eklendi ve bu şekilde yayılma hızının düşürülmesi amaç ediniyor.

yeni-covid-19-tedbirleri.jpg

Yeni COVID-19 Tedbirleri Neler?

81 ilin valilerine gönderilen yeni kararnamelerle beraber konulan yeni tedbirler açıklandı. Bilim kurulu tarafından verilen tavsiyelerle alınan yeni kararlarda, sosyal hayatı çok engellemeyecek ama bir yandan da virüse karşı önlemlerimizi arttıracak olan adımlar var. Alınan kararları özetlemek gerekirse;

  • Virüsle mücadele kapsamı içerisinde alınan tedbirlere uymayan işletmeler ve kişilere verilen cezaların tahsil edilmesi konusunda artık çok daha hassas davranılacak ve vali ile kaymakamlarca gerekli hassasiyet gösterilecek.

  • Minibüsler ve midibüsler içerisinda ayakta yolcu alımı kesinlikle yasak olacak. Fiziki mesafeye çok dikkat edilecek. Raylı toplu taşıma araçları ile koltuk sayıları azaltılmış olan toplu taşıma araçlarında kaç kişiye kadar ayakta yolcu alınabileceği ve mesafelerin nasıl korunacağı da yine belli kurallar kapsamında tespit edilecek.

  • Restoran başta olmak üzere tüm eğlence mekanlarında ve yeme içme mekanlarında saat 24:00'dan itibaren müzik yayını yapılamayacak.

  • İnsanların toplu bulunduğu pazar yeri ve sahiller gibi alanlarda denetimler sürekli olacak. Sürekli yapılan denetimlerde, tedbirler kontrol edilecek.

Yeni COVID-19 tedbirleri bu şekilde. Dileriz bir an önce bu virüs denen beladan kurtuluruz ve normalleşme süreci hızlanır. Ama alınan her önlem kararına uymak gerekiyor. Uymak gerekiyor ki salgında ki artışın önüne geçilebilsin.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.