Türkiye'de Koronavirüs Bitiş Tarihi Belli Oldu!

Türkiye'de Koronavirüs Bitiş Tarihi Belli Oldu!

Koronavirüs çıktığından beri hepimiz dertlere dahil ediyor. Bilerek ya da bilmeyerek bu gündeme ulaşıyoruz ve bir şekilde yeni çözümler üzerinde kafa yoruyoruz. Peki ama bu durumdan nasıl kurtulacağız? Ne yapmak gerekiyor? Aslında bu konu sürekli konuşuluyor ve üzerinde tartışmalar yapılıyor. Uzmanlar koronavirüsü ile ilgili bitiş tarihlerini tam olarak netleştirmeseler de, Singapur tarafından yayınlanan rapora göre koronavirüsün ülkemizdeki bitiş tarihi ortalama olarak belli oldu gibi görünüyor. Peki ama ne zaman?

Koronavirüs bitiş tarihi nedir?

Aslında bu sorunun net bir cevabı yok. Covid 19 salgınıyla en iyi mücadele eden ülkelerden olan Singapur, bu konuya dair daha net ve daha özel bir cevap hazırladı diye bu durum bu şekilde lanse ediliyor. Bu yüzden gelin Covid-19 ile ilgili anımsatmaları ve yeni duyurulara hep birlikte inceleyelim. Peki ama ne zaman bitiyor bu salgın?

Covid19 ne zaman bitiyor?

Türkiye'de bu salgının bitmesi için en az 4 ay var diyebiliriz. Yapay zekanın hesaplarına göre karşımıza çıkan bu durum, herkes için önemli bir seçenek ve ayrıcalık yaratıyor. Yani aslında işler biraz daha öngörü durumuna göre karşımıza çıkıyor ve kişilerin istekleri doğrultusunda bir seçenek yaratılıyor. 6 Mayıs 2020 tarihine kadar Türkiye üzerinde elde edilen verilerin gözlenip verilen bu tahmini rapor, uzmanların söylemlerini de karşımıza net olarak çıkarıyor. Salgının net bitiş tarihi diye bir şey olmasa da, uzmanların yapay zeka destekli yorumlarına bakarsak ortalama bitiş tarihi için en az 4, 5 ayın geçmesi gerekiyor. Bu yüzden bu süreçleri iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Bu yüzden aşamaların ve farklı yaklaşımların tamamının takip edilmesi de bize dair önemli bir seçenek yaratıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.