İtalyan Bilim İnsanlarından Çok Önemli Uyarı! 50 – 60 Yaş İçin Dikkat!

İtalyan Bilim İnsanlarından Çok Önemli Uyarı! 50 – 60 Yaş İçin Dikkat!

Koronavirüs üzerinde çalışmalarını devam ettiren bilim insanları kadınlar için uyarılarda bulundu. 50 – 60 yaş üzerindeki kadınlarda uzun geçirilen Covid-19’un iki kat daha risk taşıdığını belirten bilim insanları bu konuda uyarıda bulundu.

 

Koronavirüs üzerinde çalışmalarını devam ettiren bilim insanları kadınlar için uyarılarda bulundu. 50 – 60 yaş üzerindeki kadınlarda uzun geçirilen Covid-19’un iki kat daha risk taşıdığını belirten bilim insanları bu konuda uyarıda bulundu. Uzun zamandır tüm dünyadaki bilim insanlarının çalışma yürüttükleri koronavirüse dair ortaya çıkan son detay İtalyan bilim insanları tarafından paylaşıldı. Koronavirüs geçiren hastalar üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde ortaya çıkan bulgular kadınların bu noktada daha çok etkilendikleri belirtildi.

 

Uzun Covid Nedir? 50 – 60 Yaş Arası Kadınlarda İki Kat Daha Fazla!

Uzmanların yaptıkları araştırmalar neticesinde koronavirüse dair yapılan tanımardan biri de uzun covid olmuştur. Genel tanımıyla virüs sürecinin semptomlarını 2 ay ve üstü sürede atlatabilen kişiler uzun covid geçirmiş oluyorlar. Bu bağlamda yapılan çalışmalar neticesinde 50 – 60 yaş kadınlarda uzun covidin erkeklere göre daha çok görüldüğü belirtildi. 6 yaş üstü kişilerde şartların eşitlendiğini belirten uzmanlar şu ana kadar elle tutulur veriler ışığında böylesi bir sonucun ortaya çıktığını belirttiler.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.