Güney Afrika’da Yeni Bir Korona Virüs Mutasyonu Keşfedildi!

Güney Afrika’da Yeni Bir Korona Virüs Mutasyonu Keşfedildi!

Korona virüs salgını tüm dünyada şiddetli bir şekilde büyümeye devam ediyor. İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Güney Afrika’da yeni bir korona virüs mutasyonun keşfedildiğini belirtti. Yeni Korona virüs mutasyonlu çok daha hızlı yayılıyor.

 

Korona virüs salgını tüm dünyada şiddetli bir şekilde büyümeye devam ediyor. İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Güney Afrika’da yeni bir korona virüs mutasyonun keşfedildiğini belirtti. Yeni Korona virüs mutasyonlu çok daha hızlı yayılıyor ve gençlerde etkili.

Son haftalarda İngiltere’de ortaya çıkan yeni korona virüs mutasyonları, dünyada yeni bir infiale yer vereceğinde korkulmuştu. Bu olayın ardından ise binlerce açıklama yapıldı. Sonrasında Türkiye’de dahil olmak üzere birçok ülke, İngiltere’ye olan uçuşları denetim altına aldı. Güney Afrika’da keşfedilen yeni virüs bulaş riskini oldukça yükselttiği belirtildi. Bunun yanı sır İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock’tan oldukça can sıkıcı bir açıklama geldi.
 

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Güney Afrika’da yeni bir COVİD – 19 mutasyonun tespit edildiğinden söz etti. Tespit edilen yeni korona virüs mutasyonu İngiltere’dekinde ise çok daha şiddetli ve daha endişe verici. Matt Hancock, bu mutasyonun virüsün hızını çok daha şiddetli bir noktaya getirildiğine dair ve bulaş hızının çok daha büyük olduğundan söz etti.

İngiltere’de 2 Kişide Görüldü!

Milyonlarca insanı tedirgin eden bu yeni korona virüs mutasyonu, İngiltere’de sadece 2 kişide görüldü. Güney Afrika’dan gelen kişilerle temaslı olduğu belirtilen bu vaka sonucu, virüsü taşıyan herkesin karantina altına alındığı bildirildi. Keza aynı şekilde bu kişilere temaslı olanlarda karantinaya hızlı bir şekilde alındı.

Yeni Mutasyon Araştırılıyor!

İngiltere Sağlık Bakanı ortaya çıkan ve kendi ülkelerinde de 2 kişide görülen bu korona virüs mutasyonu için hızlı bir şekilde araştırmaya geçtiler. Herhangi bir ayrıntı da vermeyen Sağlık Bakanı, şu an için inceleme aşamasında olunduğu belirtti.

Güney Afrika ve İngiltere’de Alarmlar Yanıyor!

Keşfedilen bu yeni korona virüs mutasyonu oldukça tedirgin edici. Bunun bilincinde olan ülkeler hızlı bir şekilde önlemlerini almaya başladı. Ülkede bilim  insanları ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından incelemeye alınan virüs, Güney Afrika’da vaka sayılarının artışına sebep oldu. Bilim insanları da herhangi bir açıklama yapmak için kendilerini geri planda tutuyor. Çünkü ortaya çıkan bu korona virüs mutasyonu hakkında oldukça az bir bilgi bulunuyor.

 

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.