Oyun
Trend

Remedy Entertainment Yapımı Control Oyununun Çıkış Tarihi Belli Oldu

Remedy Entertainment tarafından geliştirilen yeni TPS oyunları ailesine katılacak "Control" oyununun çıkış tarihi kesinleşti.

Finlandiya merkezli oyun geliştiricisi olan Remedy Entertainment tarafından aksiyon ve macera odaklı yepyeni bir oyun geliyor. Max Payne ve Alan Wake gibi oyunların da yapımcılığını üstlenen şirketin yeni TPS oyunu olacak olan Control için çıkış tarihi dahil birçok detaylar netlik kazandı.

Control adlı oyunu daha önce E3 2018 geliştiriciler fuarında Sony tarafından gerçekleştirilen konferansta görmüştük. Doğaüstü olaylarla realiteyi tam olarak yansıtmayı planlayan oyun 505 Games tarafından yayınlanacak.

Oyun New York şehrinde geçecek. Bu şehirde geçen doğaüstü bir hikayeyi konu edinecek olan Control, oyuncularına yepyeni bir dünyanın kapısını aralamayı vaadediyor. Ayrıca Control, Max Payne 2 sonrası Remedy Entertainment şirketinin ilk çoklu platform oyunu olacak.

Remedy Entertainment şirketinin geliştirdiği oyunlar dikkate alındığında büyük oyuncu kitlesine hitap etmesine rağmen oldukça az olumsuz eleştiri alması Control oyununun da beğenilip ilgi göreceğini düşündürüyor.

Control Oyununun Çıkış Tarihi

Aksiyon, macera ve gerilim odaklı bir oyun olarak karşımıza çıkacak olan Control, PC, PlayStation ve Xbox platformlarına aynı anda sunulacak.

Control oyununun resmi tanıtım ve oynanış videosudur.

Remedy Entertainment tarafında çok büyük bir aksilik olmadıkça oyunun 27 Ağustos 2019 tarihinde oyun satış mağazalarına girmesi bekleniyor. Oyun Geliştiricileri Konferansı (GDC) 2019 ‘da verilen bilgilere göre oyunun bilgisayar sürümü sadece Epic Store üzerinden satışa çıkacak.


Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı