Haberler

Redmi Pro 2 Modelinin Kamera ve İşlemcisi Netlik Kazandı

Redmi Pro 2 modeli ile ilgili ilk bilgiler gün yüzüne çıktı. Cihazın kamera ve işlemci özellikleri sızdırıldı.

Redmi Pro 2 ile ilgili ilk bilgiler detaylanmaya başlandı. Xiaomi firmasının CEO’sunun elinde görüldüğü iddia edilen Redmi Pro 2 modelinin kamera ve işlemci detaylarının bilgilerine ulaşıldı.

Redmi Pro 2 Genel Özellikleri

Mobil işlemci devi Qualcomm’a ait Snapdragon 855 yonga seti ile kullanıcılara sunulması beklenen Redmi Pro 2 modelinin kamera tasarımı ise oldukça dikkat çekici. Xiaomi CEO’su elinde görülen cihazın açılabilir bir ön kameraya sahip olacağı, haliyle telefonun ön tasarımında tamamen ekran yerleşimi olacağı ortaya çıktı.

Cihazın arkasında üç kamera yer alırken ana kameranın Sony tarafından üretilen 48 MP çözünürlüğünde olacağı belirtildi. Aynı özelliklerdeki kamera sensörü daha önce firmanın Redmi Note 7 Pro modelinde de kullanılmıştı.

Redmi Pro 2 modelinde ekrana tümleşik olarak parmak izi sensörünün de kullanılması beklenirken bu özellik Xiaomi modellerinde ilk kez yer almış olacak.

Redmi Pro 2 modelinin ne zaman duyurulacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Ancak kısa vadede bu modelle karşılaşmayacağımızı haliyle bu yılın üçüncü çeyreğinden sonra cihazla ilgili resmi açıklamaların yapılması bekleniyor.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı