Mobil

Redmi Modeli için Yeni Tasarım Görselleri Paylaşıldı

Redmi yeni amiral gemisi modelinin tasarımı için yeni görseller paylaşıldı. Tasarım nasıl olacak?

Akıllı telefonları yavaş yavaş öne çıkmaya başlayan Redmi akıllı telefonları, şu sıralar yeni bir model ile gündemde. Bir yanda Redmi Note 7 Pro modelinin satışlarıyla ilgilenen markanın, bir yandan ise yeni bir amiral gemisi modeli için hazırlıklara geçtiği ortaya çıktı.

Yeni akıllı telefonların nasıl sistemlere sahip olacağı konusunda ise en net bilgi firmanın CEO’sundan geldi. Firmanın CEO’su tarafından yeni akıllı telefonlarda kullanılacak olan tasarım için görseller paylaşıldı.

Yeni Redmi Modelinin Tasarımı Nasıl Olacak?

Markanın CEO’su olan Lu Weibing tarafından paylaşılan görseller, iki modelin tasarımını ortaya çıkarmış oldu. Yeni amiral gemisi modeli için iki farklı tasarım düşündüklerini gösteren bir paylaşım yapan CEO, Weibo üzerinden telefonların nasıl tasarımlara sahip olması gerektiği konusunda yorum istedi.

Yapılan paylaşımda kullanılan ilk modelde ekrana gömülü bir kamera sistemi kullanıldığı görülüyor. Ekrana gömülü kamera sisteminin kullanıldığı akıllı telefonda herhangi bir çentik alanı ya da benzeri bir çerçeve alanı bulunmadığı görülüyor.

İkinci tasarım kısmında ise açılır kapanır kamera sistemine yer verildiğini görüyoruz. Bu tasarımda da daha önce Vivo modellerinde gördüğümüz tasarıma yer verildiğini göreceğiz. Markanın CEO’su tarafından yapılan paylaşım, hangi tasarımın kullanılacağı yönünde bir nevi pazar araştırması olarak gösterilebilir.

Redmi

Markanın yeni amiral gemisi serisi için hangi tasarı kullanılırsa kullanılsın, amacın çerçevesiz bir akıllı telefon modeli olduğu da net bir şekilde görülüyor. Her iki modelde de çerçevesiz akıllı telefonların yapısına yer verilecek şekilde bir düzen var.

İlk modelde Samsung’un son amiral gemisi serilerinde kullandığı ekrana gömülü kamera sistemi, ekranın çok daha geniş gözükmesini sağlayacak. İkinci kısımda ise ekran bütünlüğünü bozacak hiçbir detay olmayacak. Bunun yerine kamera kısmının harici olarak açıldığını göreceğiz.

İki tasarımında genel olarak son yıllarda tutulan tasarımlar olduğunu ve bir hayli beğeni toplayan dizaynlar olarak öne çıktığını söylemek yanlış olmaz. Nasıl bir seçim yapılacağını bilmek ise şimdilik mümkün değil. Muhtemelen bunun için kullanıcı yorumları değerlendirilecek.    

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı