Mobil

Redmi K30 Maliyeti Ortaya Çıktı

Redmi K30 maliyetleri ortaya çıktı.

Xiaomi’nin alt markası görevinde olan Redmi, kısa bir süre önce yeni akıllı telefon modelleri için tanıtım gerçekleştirdi. Yeni akıllı telefonların özellikleri ile rakiplerinin önüne geçmeyi başardı. İddialı akıllı telefonlar arasında yer alan yeni serinin özellikle fiyatı da çok konuşuldu. Şimdi ise Redmi K30 akıllı telefon modelleri için maliyetler ortaya çıktı. Telefonun markaya ne kadar kazandırdığı konusunda önemli bir ayrıntı olan maliyetlerde dikkat çeken detaylar var.

Telefonların fiyatı 284 dolar olarak biliniyor. Satış fiyatının 284 dolar olması, benzer modellerden daha çok tercih edilecek bir akıllı telefon sunulduğunu gösteriyor.

Redmi K30 Maliyetleri Nasıl?

 Çinli analistler tarafından yapılan çalışmalar sonrasında telefonların maliyetinin 250 dolar olduğu açıklandı. Telefonların maliyetinin fiyatına göre yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatlara baktığımız zaman 34 dolar gibi bir gelir kalıyor. Sadece 34 dolar gibi bir kâr miktarının kalması, markanın bu telefondan çok fazla gelir elde etmediğini gösteriyor.

Redmi K30

Üstelik bunun sadece parça maliyetlerini yansıttığı da söylenmekte. Yani AR-GE maliyetleri için kesin bir açıklama söz konusu değil. AR-GE masraflarının da düşünülmesi sonrasında markanın söz konusu akıllı telefonlardan zarar etmesi olası gibi gözüküyor.

Tabii ki bu rakamlar resmi olarak açıklanmış olan rakamlar değil. Markanın zarar edeceği bir fiyatla telefonu satışa sunması beklenmez. Bunun için firma tarafından açıklanacak olan gerçek maliyetleri beklemek gerekiyor.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı