Haberler

Realme Yeni Akıllı Telefonu İçin 5G Sertifikası Aldı

Akıllı telefon pazarına güçlü bir giriş yapan Realme, bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde 5G destekli ilk akıllı telefonunu kullanıcılara tanıtmıştı. Şirket, şimdi de yeni 5G telefonunu üretmek için gerekli sertifikaları aldı.

Huawei, Xiaomi ve Oppo ile birlikte Çinli teknoloji üreticisi olan Realme, geçtiğimiz günlerde 5G desteği bulunan ilk akıllı telefonunu tanıtmış ve özelliklerini kullanıcılarla paylaşmıştı. Realme X50 adı verilen cihaz beklentileri karşılarken telefon pazarında da dikkatleri üzerine çekmişti. Şirket, şimdi de yeni akıllı telefonu için kolları sıvadı. Henüz modelin ne olacağı bilinmezken Realme’nin yeni cihaz için 5G sertifikası aldığı kesinleşti. 

Alınan bilgilere göre 5G bağlantı desteğine yaptığı yatırımları sürdürecek olan Realme, RMX2025 model numaralı yeni akıllı telefonu üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Çin’de zorunlu olarak alınması gereken MIIT sertifikasını alan şirket, yeni akıllı telefonunu çıkış tarihini çok kısa bir süre içerisinde duyurabilir. 

Model Adı Henüz Bilinmiyor

Realme’nin 5G destekli çıkaracağı yeni akıllı telefonuyla alakalı henüz gelen net bir bilgi bulunmasa da teknoloji haberleri yapan Stuff Listings, bu cihazın Realme X50 Pro olacağını ortaya attı. Ayrıca bazı söylentiler de Realme 6 serisinin ilk 5G destekli telefonu olabileceğini de gösteriyor. Şirketin almış olduğu 5G sertifikası ile çalışmalara hız verdiği ve kısa süre içerisinde yeni telefonu kullanıcılara sunacağı ifade ediliyor. 

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı