HaberlerMobil

Realme X Özellikleri Ortaya Çıktı

Realme X akıllı telefonlarının performans değerleri ortaya çıktı. Realme X detayları neler?

Amiral gemisi akıllı telefonlar olarak gösterilmese de en az amiral gemisi akıllı telefon modelleri kadar konuşulmasını beklediğimiz Realme X akıllı telefonları için yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak söz konusu akıllı telefon modellerinin performans testi ortaya çıktı.

Realme X performans testiyle beraber telefonların özelliklerinin neler olacağı da kesinlik kazanmış oldu. Geekbench üzerinden paylaşılan teste göre sonuçlara ve yeni akıllı telefonların özelliklerine bakalım.

Realme X İddialı Bir Model Olacak?

Paylaşılan performans testlerine baktığımız zaman Realme X akıllı telefonlarının gerçekten iddialı modeller olacağını görüyoruz. Yeni akıllı telefon modellerinin içerisinde Snapdragon 710 serisi işlemciler bulunacak.

Orta segment ile üst segment arasındaki geçiş işlemcileri olarak değerlendirilen yeni işlemciler, telefonun 1506 tek çekirdek puanıyla 5837 çoklu çekirdek puanı almasını sağlamış durumda.

İşlemci modelinin netlik kazanmasının dışında Realme X akıllı telefonlarının RAM bellek miktarı için de bazı bilgiler var. Buna göre telefonların içerisinde iki farklı RAM bellek miktarı bulunacak. İlk modelde 4 GB RAM bellek miktarının kullanıldığını göreceğiz.

Realme X

4 GB RAM bellek miktarı ana modelin öne çıkmasını sağlasa da bu model için önemli bir değişikliği işaret etmiyor. Bunun dışında ikinci akıllı telefon modelinde ise 8 GB RAM bellek miktarına yer verilecek.

Her iki modelinde çift arka kamerayla beraber geldiğini görmek mümkün olacak. Arka kısımda üst üste sıralı çift kamera kullanan telefonun ön kısımda ise tek selfie kamerası kullandığını görmek mümkün olacak. 64 GB ile 128 GB arasında iki farklı depolama alanına yer veren akıllı telefonun ana modelle beraber Pro modelinin bulunacağı iddiası da var.    

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı