Mobil

Realme 3 Pro Özellikleri Netlik Kazandı

Realme 3 Pro modelinin teknik özellikleri ortaya çıktı. Performans testlerinde ortaya çıkan telefonun özellikleri nasıl?

İddialı akıllı telefon modellerinden biri olması beklenen Realme 3 Pro, modeli için geçtiğimiz günlerde önemli detaylar ortaya çıkmıştı. Söz konusu akıllı telefonların hem tasarım kısmında yenilenmiş bir seri olduğunu görmek mümkün olacak hem de bu modelle beraber orta segment seriler için iddialı bir başlangıca adım atılmış olacak.

Yeni akıllı telefonlar için ortaya çıkan performans testleri de nasıl bir cihazla karşı karşıya kalacağımızı en büyük göstergesi.

Realme 3 Pro Özellikleri Neler Olacak?

Geekbench performans testi sonuçlarına göre Realme 3 Pro akıllı telefonları beklendiği gibi orta segment akıllı telefonlar olacak. Telefonların içerisinde Snapdragon 710 serisi işlemciler bulunacak.

Amiral gemisi modellerine yakın bir işlemci performansı ortaya koymasını beklediğimiz yeni serinin, yine 4 GB RAM bellek miktarına yer vereceğini göreceğiz. Performans testlerine göre sadece ana seride 4 GB RAM bellek miktarı yer alacak. Bunun dışında bir de Plus modeli bulunacak ve bu modelde de 6 GB RAM bellek miktarının kullanıldığını göreceğiz.

Her iki akıllı telefon içerisinde de yer alacak olan işletim sistemi ise Android Pie serisi olacak. Bu sistem özellikleriyle beraber Realme 3 Pro ana modelinin 1590 tek çekirdek puanı aldığı ve 5823 çoklu çekirdek puanı alındığı görülüyor.

Realme 3 Pro

Akıllı telefon modelinin diğer serisinde, yani 6 GB RAM bellek kullanan modelde ise 1483 tek çekirdek puanı öne çıkarken, 5900 çoklu çekirdek puanının elde edildiği görülüyor.

Her iki modelinde ekran kısmında 6.3 inçlik bir panel kullandığı görülecek. Full HD çözünürlük değerine sahip olmasını beklediğimiz 6.3 inçlik ekran panelinin teknolojisi konusunda bir bilgi ise bulunmuyor.

Muhtemelen yine LCD ekranları görmek mümkün olacak. VOOC 3 hızlı şarj desteğiyle beraber 3960 mAh değerinde batarya kullanan akıllı telefonların 16 MP değerinde ana arka kamerasına 5 MP değerinde ikinci bir kameranın eşlik edeceğini de belirtelim.

Ön tarafından 20 MP değerinde ana bir kamera yer alması gündemde olan serinin 22 Nisan itibariyle tanıtıma çıktığını görmek mümkün olacak.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı