Mobil

Qualcomm: Yeni Akıllı Telefonunuz 200 Megapiksel Kameralı Olabilir

Maui’de düzenlenen Snapdragon Teknoloji Zirvesi büyük bir hızla devam ediyor. Zirvede Snapdragon 865’in 200 Megapiksel kameralara destek vereceği açıklandı.

Maui’de devam eden ve teknoloji meraklılarını yakından ilgilendiren Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde akıllı telefon tutkunlarını heyecanlandıracak bir gelişme yaşandı. Qualcomm, tanıtımını yaptığı ultrasonik parmak izi sensörüyle zirvede dikkat çekerken 200 megapiksel açıklamasıyla akıllı telefonlarda yeni bir teknolojinin önünü açtığını gösterdi. 

Zirvede tanıtılacak olan Snapdragon 865 ve Snapdragon 765 işlemcileri heyecan yaratırken, tanıtımdan önce gelen haber akıllı telefon teknolojisini yakından takip edenleri mutlu etti. Qualcomm şirket sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre Snapdragon 865 işlemcisi 200 megapiksele kadar bütün sensörleri destekleyecek. Bu açıklama, telefonlardaki kameraların geliştirileceği ve çok daha iyi görüntülerin yakalanacağı anlamına geliyor.  

Android Kamera Yüzünden Kaybediyor

Snapdragon işlemcisini kullanan telefonların büyük bir çoğunluğu Android işletim sistemine sahip. Akıllı telefon kullanıcılarının bu güne kadar Android kamera kalitesinden rahatsızlık duydukları ve şikayette bulundukları biliniyordu. Huawei ve Oppo’nun attığı adımlarla 48 megapiksele kadar görüntü netliği sağlayan kameraların yeni işlemciyle beraber 200 megapiksele çıkacak olması bu şüpheleri de ortadan kaldırıyor. 

Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde 200 megapiksel destekli işlemcilerle birlikte 5G teknolojisi ile alakalı yeni gelişmeler yaşanacağının sinyalleri verildi.  İlerleyen süreçte kullanıcıların bilgilendirileceği ve 2020 yılında olacak yenilikler için tanıtım yapılacağı gelen haberler arasında. 

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı