Oyun

PUBG Mobile İndirilme Sayısı Açıklandı

PUBG Mobile için son indirme oranları açıklandı.

Son yılların en gözde oyunları arasında yer alan PUBG Mobile serisine ilgi devam ediyor. Her ne kadar oyun dünyasında sürekli olarak yeni yapımların sunulduğunu ve rekabetin arttığını görüyor olsak da PUBG Mobile kolay kolay yenilemeyecek gibi gözüküyor. Yıl sonu için paylaşılan indirme verileri de PUBG Mobile oyununun kolay kolay geride kalmayacağını gösteriyor.

Yapılan açıklamaya göre oyunun indirme rakamı 600 milyonu buldu. 600 milyon indirilmeyle beraber kendi rekorunu da kıran oyunun son 5 ay içerisinde elde ettiği indirme rakamı ise ne boyutta bir büyüme olduğunu göstermiş oldu.

PUBG Mobile 5 Ayda 200 Milyon İndirildi

İlk olarak Temmuz 2019’da bir açıklama yapılmış ve oyunun indirilme rakamının 400 milyon olduğu duyurulmuştu. Temmuz ayında elde edilen indirme rakamının sonrasında sadece 5 ay içerisinde 200 milyon indirmenin elde edildiği de ortaya çıktı. 200 milyon ek indirmenin ardından toplam rakam 600 milyon indirmeyi buldu.

PUBG Mobile

Bu rakam sektördeki bir rekoru işaret etmiyor. Şimdilik rekor Pokemon GO oyununa ait. 1 milyar indirme rakamıyla beraber oyunun liderliği elinde bulundurduğunu görüyoruz. Fakat böyle devam edecek olursa, PUBG Mobile yeni rekorun sahibi olabilir. Her ne kadar Call of Duty Mobile bu alanda öne geçiyor gibi gözükse de rekora en yakın oyun şimdilik PUBG Mobile.   

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı