Oyun
Trend

PUBG Mobile 400 Milyon Rakamını Geçti

PUBG Mobile için son indirilme rakamları açıklandı. PUBG Mobile oyunu ne kadar indirme aldı? Son durum ne? Aktiif oyuncu sayısı belli mi?

Battle Royale, bir efsane oyun türü olarak gündeme geldi. İlk etapta büyük yapımlar için hazırlanan DLC paketleriyle gündeme gelen oyun türünün, çok kısa bir süre içerisinde gelişim gösterdiğini görmek mümkün oldu.

Sadece birkaç yıl içerisinde Battle Royale oyunları en iddialı yapımlar olarak anılmaya başlandı. Bu alanda iddialı yapım denilince akla ilk gelen oyun ise PUBG. Gelen bilgilere göre şu sıralar PUBG Mobile üzerinde yoğun bir ilgi söz konusu.

PUBG Mobile İndirme Sayısı Rekora Gidiyor

Oyunun mobil sürümü olarak duyurulan PUBG Mobile, çok kısa bir süre içerisinde gelişim gösterdi. Rakip Fortnite olmasına karşın mobil alanda PUBG biraz daha önde gibi gözüküyor.

Son olarak PUBG Corp. tarafından açıklanan rakamlara göre oyunun indirilme sayısı 400 milyonu geçti. Henüz 500 milyon rakamına ulaşılmadığı için Google uygulama mağazasında henüz güncelleme olmadığı söyleniyor ancak kısa süre içerisinde 500 milyon kullanıcı sayısının da geçilmesi bekleniyor.

500 milyon kullanıcı sayısının çok ciddi bir rakam olduğunu söyleyebiliriz. PUBG Mobile için büyüme hızla devam ediyor. Açıklanan bu rakamların dışında oyun içerisinde geçirilen süre konusunda da bazı bilgiler verildiğini ekleyelim.

PUBG Mobile

Açıklanan rakamlara göre bu oyuncuların 227 milyonluk bir kısmı, sürekli olarak aylık olarak oyuna giriş gerçekleştiriyor. Aylık olarak oyuna giriş gerçekleştiren oyuncu sayısının bu kadar yüksek olması bile ne kadar ciddiye alınacak bir yapımla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Mobil alanında yükseliş söz konusu. Bunun yanında Lite sürümüne de sürekli olarak artan bir ilgi gösterildiğini eklemek gerekiyor. Fakat tüm bunlara karşı oyunun PC sürümünde de mini düşüşler söz konusu.

Oyuncu sayılarında mini düşüşlerin olması ve bunun sadece PC sürümünde yaşanıyor olması, oldukça dikkat çekici bir durum. Öyle ki yapım ilk olarak PC sürümüyle öne çıkmıştı. Hem mobil hem de düşük sistemlerde çalışan Lite versiyonu daha sonra gündeme geldi. Buna rağmen PC sürümünün önüne geçilmiş gibi duruyor.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı