Oyun

PUBG Lite Türkiye Kullanıcı Sayıları

PUBG Lite oyunu için beklenen açıklama yapıldı. PUBG Lite kullanıcı sayıları ne kadar? Oyun ne kadar ilgi görüyor?

Battle Royale oyunları denildiği zaman ilk akla gelen oyunlardan biri olan PUBG, kısa süre içerisinde hemen her platforma yayılmayı başardı. İlk olarak beta sürümüyle yayınlanan oyun, hemen sonrasında tam sürüme güncellenmiş ve bundan sonraki aşamada konsollar ve akıllı telefonlara gelmişti.

Özellikle akıllı telefonlar için yayınlanan PUBG sürümü, bir hayli ilgi çekmiş ve kullanıcı sayılarıyla gündem olmuştu. Hemen sonrasında ise PUBG Lite sürümü duyuruldu. Hemen herkesin oyuna ulaşmasını sağlamak için sunulan PUBG Lite, bölge bölge yayınlanmaya devam ediyor.

PUBG Lite Kullanıcı Sayısı

Geçtiğimiz haftalarda ülkemiz için de resmi olarak yayınlandığı açıklanan PUBG Lite, birçok ülkede kullanıma açılmış oldu. Birkaç haftalık yayın süresinin hemen sonrasında ülkemizde oyuna ne kadar ilgi gösterildiği de ortaya çıktı.

Yapılan açıklamayla beraber PUBG Lite oyununa ülkemizde kaç kişinin kayıt olduğu netlik kazanmış oldu. Bu açıklamaya baktığımız zaman oyunun 700 bin kayıtlı kullanıcıyı geçtiği açıklandı.

PUBG Lite

700 bin kullanıcı sayısını aşan oyuna sürekli artan bir ilgi olduğunu da söylemek gerekiyor. Böyle devam edecek olursa, 1 milyon kullanıcı sayısını aşması beklenen kullanıcı sayısının yeni bir rekor kırması söz konusu gibi gözüküyor.

Düşük sistem özelliklerine sahip olması nedeniyle oyunun çok daha fazla kullanıcıya ulaşması sağlanıyor. Bu avantajların sunulması nedeniyle ilerleyen dönemlerde oyuncu sayısının sürekli olarak artmaya devam etmesi bekleniyor.

Tabii ki bu süre içerisinde gelecek olan güncellemelerin de etkisi büyük olacak. Henüz güncellemelerin içerikleri konusunda bir bilgi paylaşılmış değil ancak kısa süre içerisinde güncellemelerin yayınlanmaya başladığını söyleyebiliriz. Ülkemiz için güncellemelerin neler olacağı açıklandığı zaman sitemizde bu detaylara yer vereceğiz.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı