Oyun
Trend

PUBG 2’nin Gelmeyeceği Kesinleşti

PUBG 2 gelecek mi? Devam serisi için en net açıklamalar geldi!

Battle Royale oyunları, yeni oyun trendi. Oyun dünyasını adeta ele geçiren Battle Royale oyun türünün örnekleri içerisinde ise ilk dikkat çeken oyunun ise PUBG olduğunu biliyoruz. Hatta bu serinin akımı başlatan oyun olduğunu söylemek bile yanlış olmaz. Şu sıralar yeni güncellemeleri ile gündeme gelen yapım için kötü sayılabilecek gelişmelerde gündeme gelmeye başladı. Son bilgilere göre PUBG 2 gibi bir devam oyunu yapılmayacak.

PUBG 2 Yerine Daha Farklı Bir Yapım Yolda 

Oyunun yaratıcısı olan Brendan Greene, gelecek planlarına ilişkin bazı açıklamalar yaptı. Ünlü isim tarafından yapılan açıklamalar ise PUBG’nin bir seri haline getirilmeyeceğini gösteriyor. Brendan Greene yaptığı açıklamada, Battle Royale türünün çok başarılı olduğunu ve görevini yerine getirdiğini belirtti. Fakat ünlü isim, bu dönemin yavaş yavaş son bulduğunun da işaretlerini verdi.

Battle Royale türüne ilişkin yeni bir yapım gelmeyeceği de net bir şekilde açıklandı. Zaten PUBG’nin yeni bir serisinin sunulması pek beklenen bir durum değil. Oyunun yapısı gereğince böyle bir durumun çok mantıklı olmadığını söyleyebiliriz.

Yeni oyun yerine, mevcut oyunun sürekli güncellemeler alarak geliştirilmeye devam etmesi beklentisi var. Brendan Greene tarafından yapılan açıklamalarda sadece PUBG 2 oyunu için kapılar kapatılmıyor. Bunun yanında Battle Royale türü için de kapılar kapatılıyor.

PUBG 2

Başta söylediğimiz gibi ünlü isim Battle Royale oyunlarını düşünmüyor. Bu oyun türünün bir akım olduğunu ve çok başarılı olduğunu ancak dönemin tamamlandığını düşünüyor. Haliyle PUBG 2 değil, yeni bir Battle Royale oyunu da gelmeyecek gibi duruyor. Buna karşın Brendan Greene yeni bir oyun üzerinde de çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Yine yeni bir tür ortaya çıkarmak istediğini açıklayan ünlü isim, şu an ekip kurma aşamasında olduklarını belirtti. Aklında birkaç farklı fikrin olduğunu da belirten Greene, henüz hangi fikrin yapılmasına karar verdiğini de açıklamadı. Ekibin kurulmasının ardından yine sürpriz oyunlar için çalışmalar başlayacak. Bakalım bu kez nasıl bir oyun göreceğiz. Belki de yeni bir akım daha ortaya çıkacak.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı