Oyun

Prince of Persia için Beklenmedik Bir Oyun Gelebilir

Prince of Persia serisi için güncelleme yolda olabilir. Seriye hangi oyun eklenecek?

Sadece oyunlarla sınırlı kalmayan Prince of Persia, sinema filmlerine de konu olmuş efsane bir yapım. Son oyunundan sonra, serinin bittiği düşünüldü ve Ubisoft yeni bir oyun için duyuru yapmadı.

Serinin son bulduğu düşünülüyor ama Gandi isimli bir site tarafından paylaşılan bilgiler, Prince of Persia 6 oyunun gelebileceği ihtimalini ortaya çıkardı.

Ubisoft Yeni Bir Alan Adı Aldı İddiası

Sitenin paylaştığı habere göre “princeofpersia6” isimli bir alan adı alındı. Alan adının Ubisoft tarafından kayıt edilmiş olması, yeni oyun hazırlıklarının başladığı ihtimalini güçlendiriyor.

Şimdi iki açıdan bakmak lazım. Firmanın önünde çok ciddi bir yapım var. Assassin’s Creed serisinin yeni oyunu olan Valhalla üzerinde odaklanılmış. Oyunun geliştirilmesi bir yana, satış süreci ve bu süreçte bir yönetim gerekiyor.

Prince of Persia

Ubisoft’un böyle bir yoğunlukta Prince of Persia 6 oyununa yönelmesi ne kadar gerçekçi tartışılır. Farklı bir boyut, aynı durumun Assassin’s Creed oyununda da geçerli olması. Yani önce alan adının alındığı ortaya çıkmış hemen sonrasında ise oyunun duyurusu yapılmıştı.

Kanıtlar yeni bir Prince of Persia oyunu geleceğini gösteriyor olsa da temkinli davranmak gerekiyor. Firmanın iddialara yanıt vermesi ve eğer oyun çıkarsa, çıkış tarihi hakkında bilgi paylaşılması bekleniyor.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı