Oyun

Pokemon GO için Buddy Adventure Özelliği Geldi

Pokemon GO Buddy Adventure özelliği için beklenen açıklama yapıldı. Oyun güncelleniyor.

Bir dönemin en çok konuşulan oyunları arasındaki yerini alan Pokemon GO, son dönemde çok fazla gündeme gelmiyor. Artırılmış gerçeklik alanında en iyi yapımlardan biri olarak gösterilen oyunun, kaybedilen ilgiyi yeniden kazanmak adına güncellemeleri devam ediyor. Son olarak Niantic oyuna ilgiyi arttırmak adına yeni bir özellik üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Buddy Adventure adı verilen yeni özellik için beklenen oldu ve bir güncellemeyle beraber, mod kullanıcılara sunuldu.

Pokemon GO için Yeni Özellik

Niantic tarafından yapılan açıklamaya göre yeni mod, kullanıcıların kendi Pokemonlarıyla etkileşime girmesine olanak sağlayacak. Bunun için yine AR kamera sisteminin kullanılması bekleniyor. AR kamerasıyla beraber kendi karakterinizle etkileşim kurabileceksiniz.

Aynı dijital alanda nesnelerin etkileşime girmesini temel alan AR teknolojisi olarak bilinen Neon sistemine benzer bir artı sağlayacak olan yeni özellik, Pokemonlar arasında da etkileşimin artmasını sağlayacak. Yani oyun biraz daha gerçekçi bir hale getirilecek.

Pokemon GO Buddy Adventure

Bunun dışında oyuna çapraz platform desteği de gelecek. Artık Android oyuncuları ile iOS oyuncuları çapraz platform desteğiyle oyunu oynayabilecek. Kullanıcılar diğer oyuncuların cihazlarının ne olduğunu da görebilecekler.

Söz konusu özellik şimdilik sınırlı bir bölge için yayınlandı. Pokemon GO güncellemesinin kısa süre sonra tüm kullanıcılar için de yayınlanması bekleniyor. Yeni özelliğin tüm kullanıcılara yayınlanması için kesin tarihin verilmediğini de ekleyelim.  

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı