Oyun

Pokemon Go Apple Watch Desteği Son Buldu

Pokemon Go oyununun Apple Watch desteği için radikal bir karar açıklandı. Saat desteği son mu buluyor?

Belli sınırlamaları nedeniyle ülkemizde doğrudan yayınlanmamış olan Pokemon Go oyunu, şu sıralar eski popüler günlerini aramakta. Oyunun genel olarak oyuncu sayılarında ciddi bir düşüş söz konusu. Buna karşın artık ciddi bir oyuncu kitlesinin de oluştuğu bir gerçek.

Bir yandan kendi oyuncu kitlesini elinde tutmak isteyen bir yandan da yeni oyunlar için çalışmalarına devam eden yapımın, son olarak özel bir karar aldığı ortaya çıktı. Bu kez Apple Watch kullanıcılarını üzecek bir gelişme söz konusu.

Pokemon Go Akıllı Saatte Yok

Niantic konuya ilişkin bir açıklama yayınladı. Firma tarafından yapılan açıklama sonrasında oyunun Apple Watch üzerinde kullanımının son bulduğu belirtildi. 1 Temmuz 2019 tarihinden sonra oyunun senkronize edilmeyeceği ve akıllı saatlerde kullanılmayacağı bilgisi var.

Söz konusu değişikliğin neden yapıldığı konusunda da bazı açıklamalar geldi. Buna göre neden tam olarak Adventure Sync sisteminden kaynaklanıyor.

Daha önce de duyurusu yapılan sistem, Pokemon Go oyununun telefon üzerinden kullanılmadığı zamanlarda kat edilen mesafelerin oyuna kayıt edilmesini sağlıyor.

Pokemon Go

Tabii ki bunun için akıllı saat kullanılıyor. Google Fit ya da iOS Sağlık uygulamaları üzerinden çalışan sistem sayesinde, oyunda daha fazla mesafe almış gibi gözüküyorsunuz. Bu şekilde de daha fazla karakter ile karşılaşma gibi avantajlar sunuluyor.

Firma tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada da bu yönde ifadelere yer verildiğini görüyoruz. Firma tarafından yapılan açıklamada;

“Adventute Sync; Pokémon eğitmenlerine adımlarını izleme, Buddy Candy kazanma ve Pokémon Yumurtası açma işlemlerini 2 ayrı cihaz yerine tek bir mobil cihazda yapma olanağı sağladığından eğitmenlerin oyunlarını artık 2’ye bölmeleri gerekmeyecek şekilde Adventure Sync’i yeniden düzenliyoruz.”

İfadeleri kullanılmış durumda. Bu da demek oluyor ki mevcut sistem artık değişecek. Yeni güncelleme için verilen tarihin ise 1 Temmuz 2019 olduğunu bir kez daha hatırlatalım. Şu an için alternatif bir sistemin gelmesi ise beklenmiyor.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı