Oyun

PlayStation Network Çöktü! Uzun Süre Servis Kapalı Kaldı

PlayStation Network bugün çöktü. Sorunun kaynağı belli oldu mu?

PlayStation kullanıcılarını bir hayli rahatsız eden bir hata, bugünün gündemine oturdu. Dünya genelinde PlayStation Network servisinin uzun bir süre çöktüğü ortaya çıktı. Servisin uzun süre kapalı kalmasına neden olan hata, aboneliklerin de aksamasına neden oldu.

Sadece abonelikler aksamadı. Bunun yanında bir süre boyunca oyun alışverişlerinin de yapılamadığını öğrendik. Oyun alımının da durmasına neden olan hatanın kodu konusunda da açıklama yapıldı.

PlayStation Network Hatası Devam Ediyor mu?

Bu hata ile karşılaşan kullanıcılar CE-42739-5 kodunu görüntülediler. PlayStation tarafından hata kodu doğrulanmış olsa da hatanın nedeninin ne olduğu tam olarak bilinmiyor. Bir sunucu sorununa neden olduğu düşünülen hatanın, lisanslama sorunlarından kaynaklı olabileceği de belirtiliyor.

PlayStation Network

Neden kaynaklı olduğunu hala tam olarak bilemediğimiz sorun, neyse ki şu saatlerde düzelmiş durumda. Hala bu sorunu yaşadığını belirten ve PlayStation sosyal medya hesaplarına mesajlar gönderdiğini gördüğümüz kullanıcılar var.

Buna karşın dünya genelinde yaşanan sorunun büyük çoğunluğunun giderildiğini söylemek lazım. Şu an oyun satın alımları ve abonelikler çalışıyor gibi gözüküyor. PlayStation Network bağlantı sorunu yaşıyorsanız, yorumlarınızı gönderebilirsiniz.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı