Oyun

PlayStation 5 Tasarımı için Açıklama Geldi

PlayStation 5 oyun konsolları için yeni tasarım detayları ortaya çıktı. Patent görsellerinde ortaya çıkan tasarım gerçek değil.

Oyun konsollarının yeni efsanesi arasında yer alması beklenen PlayStation 5 oyun konsolları için çalışmalar hızlandı. Yeni oyun konsollarının nasıl özelliklere sahip olacağı bir yana, çoktan testlerin başladığı ortaya çıktı.

Son olarak PlayStation 5 oyun konsollarına ait olduğu iddia edilen bazı patent görselleri paylaşılmıştı. Paylaşılan patent görsellerinde yer alan tasarım ise oldukça kabaydı. Yeni konsolların tasarımı konusunda soru işaretlerini ortadan kaldıran açıklama ise sonunda geldi.

PlayStation 5 Gerçek Tasarımı Bu Değil

Yapılan açıklamada patent görsellerinde yer alan tasarımın doğru olduğu kabul edildi. Fakat bu tasarım noktasında önemli bir artı var. Söz konusu tasarım geliştirme aşamasında kullanılan tasarım.

Yani konsolların nihai modelinde bu tasarımı görmeyeceğiz. Testlerde kullanılan kaba ve gerçeği yansıtmayan bir tasarım söz konusu. Tasarım ön plana alınmadan yapılan bir düzenleme söz konusu. Sadece donanım testlerinin bu cihazla yapıldığı ortaya çıktı.

PlayStation 5

Konsolun gerçek tasarımının nasıl olacağı konusunda ise henüz detayların paylaşılmadığını söylemek gerekiyor. Özellikle konsolların V şeklinde orta kısmının nasıl uygulanacağı konusunda bir merak söz konusu. Henüz PlayStation 5 için kesin tasarımın ortaya çıkmadığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Patent görsellerinde paylaşılan V şeklinde kısmın, tamamen kaldırılması da söz konusu olabilir. Bunlar için marka tarafından yapılacak olan açıklamaları takip etmek gerekecek. Yeni nesil oyun konsolları için detayları merakla bekliyoruz.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı