Oyun

PlayStation 5 Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı

Sony'nin gelecek oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili bazı bilgilerin netlik kazandığı iddia ediliyor. PS 5 için fiyat ve çıkış tarihine ait bazı sızıntılar mevcut. İşte detaylar..

Oyun severlerin merakla beklediği yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için bilgiler ard arda gelmeye devam ediyor. Bir süre önce PS 5 ile ilgili dokunmatik oyun koluna sahip olacağı bilgileri ve hatta geliştirici kitine ait fotoğraflar bile sosyal medya üzerinden yayınlanmıştı. Bugün ortaya çıkan yeni bilgilere göre ise PlayStation 5 için hem fiyat hem de ürünün ne zaman piyasaya çıkacağı hakkında detaylar mevcut.

PS tutkunlarının yeni nesil PlayStation 5 için biraz daha beklemeleri gerekecek gibi görünüyor. Zira yeni sızıntılara göre bu konsolun 2020 yılında piyasaya sürüleceği iddia ediliyor.

Son dönemde Sony’nin PS 4 ve PS 4 Pro modellerinin üretim ve sevk miktarlarını yavaş yavaş düşürmeye başlaması PlayStation 5 için ilk sinyaller olarak değerlendirilmişti. Japon teknoloji devinin bu hamlesine dikkat çekildiğinde PS 5 için önümüzdeki yılın işaret edilmesinin doğruluk payı yüksek gözüküyor.

PlayStation 5 için sızdırılan bilgilerde ürünün fiyatı gibi bazı detaylar da yer aldı. 500 dolar fiyatla kullanıcılarla buluşacağı düşünülen yeni nesil konsolun PS 4 fiyatının 400 dolar olduğu düşünüldüğünde kabul edilebilir nispeten iyi bir fiyat olacağını söyleyebiliriz.

PlayStation 5 Detaylı Özellikleri

Bir önceki nesil olan PS 4 Pro ile eşdeğer sekiz çekirdeki bir işlemciden gücünü alacak olan PS 5 işlemcisinin ek olarak AMD Zen 2 mimarisi ile geliştirileceği düşünülüyor. Bu mimari esas alındığında PS 4 sürümüne göre en az %50 daha fazla performans alınabileceği öngörülüyor.

PlayStation 5 oyun konsolunun grafik biriminin de 1 GHz hızında çalışacağı ve bunun yanında konsolun TFLOPS değeriyle de ön plana çıkacağı daha önce gelen bilgiler arasındaydı.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı