Oyun

PlayStation 5 Özellikleri Çıkmaya Devam Ediyor

Konsol oyunu dendiği zaman akıllara ilk başta PlayStation geliyor. Sony’nin 5. Cihazı olan PlayStation 5’in özellikleriyle alakalı resmi bir açıklama geldi. Jim Ryan, kesin şeyler söylemese de özelliklerle alakalı bazı tüyolar verdi. 

Bazı PlayStation 5 Özellikleri Ortaya Çıktı

Japonya’nın en önemli teknoloji şirketlerinden birisi olan Sony tarafından üretilen PlayStation ile alakalı bilgiler gelmeye devam ediyor. Şirketin yetkili isimlerinden birisi, 2020 yılında çıkacak cihazla ilgili merak edilenleri yanıtladı ve özellikler tanıttı. 

Sony’nin PlayStation ekibinin başını çeken Jim Ryan, CES 2020 etkinliğinde oyuncuların merakını giderecek bazı açıklamalarda bulundu. PlayStation 5’in logosunu tanıtan ve konsolu ilgiyle bekleyenleri heyecanlandıran Ryan, yeni konsolun kesinleşen özelliklerini de açıkladı. 

Jim Ryan, bu zamana kadar ortaya çıkan PlayStation 5’e ait temel özellikleri sıraladı. 

Ryan’ın verdiği bilgilere göre cihazda yüksek hızlı SSD yer alacak. Bu da oyunların çok daha rahat açılmasına ve kasmadan oynanmasına sebep olacak. Ayrıca üç boyutlu ses de bu noktada sorun yaşayan kullanıcıların ihtiyaçlarını ciddi manada karşılayacak. 

Yine donanım tabanlı grafik izleme sayesinde cihazda oyun içi görseller ciddi manada geliştirilecek ve oyun deneyimi üst düzeye çıkartılacak. Bununla beraber Ultra HD Blu Ray, PlayStation 5’e 60 FPS 4K görüntüleme imkanını sunacak. 

Şirketin diğer özellikleri kısa bir süre içerisinde açıklaması bekleniyor. 

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı