Oyun

PlayStation 5 Konsept Videosu Paylaşıldı

PlayStation 5 oyun konsolları için yeni bir konsept çalışması paylaşıldı.

Sony’nin yeni iddiası olarak gösterilen PlayStation 5 oyun konsollarında geri sayım sürüyor. Konsolların ne zaman tanıtıma çıkacağı hala netlik kazanmış değil ancak 2020 yılında konsolları göreceğimizi biliyoruz. Öyle ki Sony bu konuda belli başlı açıklamalar yapmış ve konsollar üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu.

Yeni oyun konsolları için çalışmalar devam ederken, konsollar hakkında tahminler de gelmeye devam ediyor. Son olarak MediaMarkt-Saturn tarafından desteklenen Turn On isimli bir YouTube kanalı üzerinden konsolun konsept videosu yayınlandı.

PlayStation 5 Konsept Çalışması

Bu zamana kadar ortaya çıkan bilgilere ve tahminlere göre hazırlanan konsept videosunda dikkat çeken özellikler var. Videoya baktığımız zaman ilk olarak kontrol cihazının üzerinde durulduğunu görüyoruz.

Videoda kontrol cihazının çok daha işlevsel olacağının vurgusu yapılmış. Kontrol cihazının tam üst kısmında bir dokunmatik ekran bulunacağı ve bu ekran üzerinden menüleri kontrol etmenin mümkün olacağı görülüyor. Bunun dışında kontrol cihazının analoglarında da bir tasarım yenilemesi söz konusu olacak.

Ana konsola bakıldığı zaman ise dikdörtgen şeklinde bir tasarıma yer verileceği görülüyor. Dikdörtgen şeklinde bir tasarıma yer verilecek olan yeni konsolların tam orta kısmında ise DVD okuyucunun yer alacağının vurgusu yapılmış.

Yeni konsol için hazırlanan konsept videosunda yer alan detayların ne kadarının gerçek olacağını zaman gösterecek. Tanıtımdan sonra bu detayları görebileceğiz. Şimdilik PlayStation 5 için başarılı bir tasarım beklentisi var.  

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı