Oyun

PlayStation 5 İşlemcileri için İlk yorum

PlayStation 5 oyun konsolları için yeni açıklamalar gelmeye başladı. PlayStation 5 oyun konsollarının işlemcileri konusunda yapılan açıklamalar neler? Nasıl bir işlemci modeli bekleniyor? İşte yeni bilgiler ve yeni yorumlar.

Sony’nin yeni nesil oyun konsolları için çalışmalar hızla devam ediyor. Bir yandan PS4 modelleri için yeni yazılım güncellemeleri yayınlayan marka, bir yandan ise PlayStation 5 modelleri için geliştirme sürecini hızlandırmak istiyor. Bu noktada geçtiğimiz günlerde yeni nesil oyun konsolları için bazı detaylar ortaya çıkmıştı.

Hatta geliştirme aşamasında olan PlayStation 5 modeliyle oynanan Spider-Man oyunundan da bazı görsellerin yayınlandığını görmüştük. Ardı ardına yapılan bu paylaşımlar, konsolu bekleyen oyuncular için epey bir heyecan verici oldu. Bir yandan yeni konsol merakla beklenirken bir diğer yandan ise konsollara ilişkin detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Son olarak Yakuza serisinden tanıdığımız Toshihiro Nagoshi tarafından konuya ilişkin bir açıklama yapıldı. Ünlü isim tarafından yapılan açıklamaya bakacak olursak, PlayStation 5 işlemcileri çok iddialı olacak.

En Başarılı İşlemcilerle Geliyor

Ünlü isim tarafından yapılan açıklamaya göre yeni modelin içerisinde yer alan işlemciler oldukça başarılı. Serinin içerisinde yer alan işlemcilerin çok yüksek bir güce sahip olduğu ve bu gücün konsolları bir hayli öne çıkaracağından söz ediliyor.

Sadece işlem gücü değil, yapay zeka konusunda da bazı artılar olduğu vurgulanıyor. Ünlü isim tarafından yapılan bu açıklamalara göre çok iddialı bir oyun konsolu serisi görmek mümkün olacak. Hatta Nagoshi, şimdiden yeni nesil oyun konsolları için özel oyunlar geliştirmeye başladıklarını belirtti.

PlayStation 5

Konsolun tam olarak performansını değerlendirmek açısından özel oyunlar düşündüklerini ve yapay zeka yönünü de öne çıkarmak istediklerini açıklayan ünlü isim, yeni nesil oyun konsollarıyla beraber özel bir VR sisteminin devreye gireceğini de vurguluyor.

Yani bir diğer yandan da VR teknolojileri konusunda beklentiler artış göstermiş durumda. Şimdiden merakla beklenen oyun konsollarının fiyatının ne olacağı ve tam olarak nasıl özellikler sunacağını zaman gösterecek. Detaylar belli olduğu zaman, konuya ilişkin yeni bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.   

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı