Oyun

PlayStation 5 için Yeni Bir Patent Ortaya Çıktı

PlayStation 5 oyun konsolları için yeni bir patent görseli ortaya çıktı.

Oyun konsolları için en iyi modellerden biri olması beklenen PlayStation oyun konsollarının geliştirme aşaması devam ediyor. Sony, zaman zaman yeni konsollar için paylaşımlar yapıyor. Konsolların ne zaman satışa çıkacağı ve nasıl özelliklere sahip olacağı konusu hala net değil ancak bununla beraber, konsollar hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak PlayStation 5 için yeni bir patent ortaya çıktı.

Firmanın sanat yönetmeli olarak bilinen Yujin Morisawa adına alınan patent, yeni nesil konsolların biraz daha farklı bir yapısı olabileceğini gösteriyor. Öyle ki alınan patent bir kartuş parçasını işaret ediyor.

PlayStation 5 için Yeni Kartuş Patenti

Alınan patent görsellerine baktığımı zaman bir kartuş tasarımını görüyoruz. Eski atari modellerinde kullanılan kartuşlar, düşük kapasiteli oyunlara yönelik olması ve depolama alanı için çok küçük bir kapasiteye sahip olması nedeniyle şimdilerde son bulmuş bir teknoloji.

PlayStation 5

Bir dönemin efsanelerinden biri haline gelmiş olan oyun kartuşlarının PlayStation 5 ile ne alakası olduğu ise tam olarak soru işareti. Öyle ki yeni nesil oyun konsollarında herhangi bir kartuş bölümünün bulunması beklenmiyor.

PlayStation 5 için böyle bir tercih yapılacak olursa, sürpriz olarak gelecek bir teknoloji ile karşı karşıya kalmış oluruz. Beklenti bu yönde değil. Yeni patent görselleriyle ilgili detayları takip etmek gerekecek.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı