Oyun

PlayStation 5 için Şaşırtan İddia

PlayStation 5 oyun konsolları için geri uyumluluk modu iddiaları geldi.

CES 2020 fuarında en çok dikkat çeken markalardan birisinin de Sony olması bekleniyor. Sony’nin etkinlik kapsamında yeni nesil oyun konsolları PlayStation 5 modelini tanıtması ihtimali var. Markanın tanıtımı şimdi gerçekleştirmesi ancak yeni seri oyun konsollarının 2020 yılının sonuna doğru satışa çıkması bekleniyor. Yeni oyun konsolları için paylaşılan bu iddiaların dışında önemli bir bilgi daha var.

İddialara göre PlayStation 5 oyun konsollarında tam geriye uyumluluk özelliği sunulacak. Tam olarak geriye uyumluluk özelliği sunulmasıyla beraber PlayStation 5 oyun konsollarında eski oyunları da oynamak mümkün olacak.

PlayStation 5, Tüm Oyunları Çalıştıracak

Geriye uyumluluk modunda sadece PS4 oyunlarının oynanması beklenebilir. Biraz daha iddialı bir açıklama yapacak olursak, PS3 oyun konsollarının oyunlarının da desteklendiğini görmemiz mümkün olabilir. Fakat açıklamalar biraz daha farklı bir durumu işaret ediyoruz.

PlayStation 5

Açıklamalara göre tam geri uyumluluk sunulacak ve PlayStation 1 oyun konsollarında yer alan oyunları bile oynayabileceğiz. Bakarsanız çok iddialı bir açıklama olduğunu söylemek gerekiyor. Bu yönde bir karar alınmasıyla beraber oyunlarda nasıl değişiklikler olacağı da tartışılır.

Açıkçası PlayStation 1 oyunlarını düşünecek olursak, geri uyumluluk modu sunulmuş olsa bile çok bir performans elde edilemeyeceğini görebiliriz. Bunlar için tanıtımı merakla bekliyoruz.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı