Oyun
Trend

PlayStation 5 Hakkında Sızdırılan Yeni Bilgiler Var!

Sony Tarafından Piyasaya Sürülecek Olan PlayStation 5 Hakkında Bilgiler Sızdırılmaya Devam Ediyor

PlayStation 5’in çıkma tarihi yaklaştıkça daha çok bilgi internette yer almaya başladı. Sızdırılan bilgilerden ilki Sony’nin 2019 Ağustos ayında Brezilya’da tescilli bir tasarım patentiyle eşleşme gösterdi.  İşte PlayStation 5’e dair bildiklerimiz.

PlayStation 5 Görünümü

PlayStation 5, Roma rakamı olan 5’e istinaden V şeklinde bir üst tasarıma sahip. Konsolun tasarımı, onu hem 1980’lerin bilim kurgu filmindenmiş gibi gösterse de aynı zamanda da nostaljik bir havaya sahip. Bununla birlikte PlayStation 5, PS4 ve Xbox One X kadar ince ve minimal değil. Konsolun büyüklüğü eski yıllardaki teknolojileri anımsatıyor. Piyasaya sürülecek olan PlayStation 5’in görünümü prototipe benziyorsa, oyun konsolu ardıllarından farklı bir tasarıma sahip olacak. Bütün bunlar konuşulurken Sony, PlayStation 5’e dair yorum yapmadı.

PlayStation 5 Logosu

Görünümü ile PlayStation 5, önceki  konsollardan ayrılırken geri kalan her şey benzer. Las Vegas’ta düzenlenen CES 20 fuarında Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO’su Jim Ryan PlayStation 5’in öncekilerine benzeyen logosunu açıkladı. 

PlayStation 5 Grafikler

PlayStation 5’in AMD’nin grafik çiplerini kullandığı biliniyor. Böylece konsol, daha hızlı olacak ve daha gelişmiş ses düzeyleri ile keyifli bir oyun deneyimi yaratacak. Daha iyi grafikler için donanımlar geliştirilirken oyunlara daha hızlı erişim için konsol bir SSD sabit sürücüsüne sahip olacak.

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı