Oyun

PlayStation 5 Çıkış Tarihi Belli Olmuş Olabilir

PlayStation 5 iş ilanında gündem oldu. Yeni konsol ne zaman satışa çıkacak?

Konsolların değişeceği, yeni bir düzenin geleceği ve çok güçlü cihazlar göreceğimiz döneme az kaldı. PlayStation 5 oyun konsolu ve Xbox Series X oyun konsolu tanıtıldı.

İki konsol arasında Sony’nin yeni konsol serisini merakla bekliyorduk. Ne zaman geleceği hala belli olmayan cihazların tanıtım tarihi için ipuçları da gelmeye devam ediyor. Sony’nin yeni oyun konsolları için tarihi ortaya çıkaran son detay bir iş ilanı oldu.

PlayStation 5 İş İlanında Ortaya Çıktı

Twitter üzerinden Sony tarafından bir iş ilanı yayınlandı. Başta Japonca olarak yayınlanan iş ilanında PlayStation için donanım tedariğinde çalışacak olan bir personel arandığı söyleniyor. İlanı incelediğimiz zaman ise yeni konsol için bir tarih verildiği anlaşılıyor.

Paylaşılan tarihlere göre konsol erken gelmeyecek. İlanda yer alan detaya göre yeni konsollar Ekim 2020 tarihinde gelecek gibi.

Her ne kadar bu ilan resmi bir ilan olsa da konsol için kesin olarak bu tarihte gelecek demiyoruz, diyemiyoruz. Çünkü hala resmi bir tanıtım tarihi açıklaması yok. Bir tarih ortada ama bu tarihin net çıkış tarihi mi?

Aranan eleman yeni oyun konsolu için aranan bir eleman mı yoksa eski konsollar için çalışacak olan bir elaman mı? Soruların cevapları için Sony’nin yapacağı açıklamaları görmek lazım.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı