Oyun

PlayStation 4 Verileri Açıklandı

PlayStation 4 oyun konsollarının güncel satış rakamları açıklandı. PlayStation 4 satışları ne durumda?

Sony akıllı telefondan televizyona kadar birçok alanda kendisine yer buluyor ancak markanın en etkin olduğu alanların başında oyun konsolları geliyor. Teknoloji devi PlayStation serisiyle beraber bu alanda liderliği elinde bulunduruyor. Sürekli konsollarını yenilemeye devam eden firma, son olarak PlayStation 4 oyun konsollarını piyasaya sürmüştü.

Yeni nesil konsollar olarak piyasaya sürülmüş olsa da şu sıralar PlayStation 5 oyun konsollarının gündeme gelmesiyle popülerliğini kaybetmeye başlayan seri için merak edilen satış rakamları da açıklandı. Açıklanan yeni satış verileriyle beraber güncel modeli ne kadar başarılı bir şekilde yoluna devam ettiği de ortaya çıkmış oldu.

PlayStation 4 Satışları Ne Durumda?

2020 yılında çıkış yapacak olan PlayStation 5 oyun konsollarına kadar olan süreçte Sony’nin en güncel konsolu olarak satılmaya devam edecek olan seri, hala çok ciddi satış rakamlarına sahip.

Hatta açıklanan istatistiklere bakacak olursak, Sony’nin bu alanda geçen seneye göre daha iyi grafik çizdiğini bile söyleyebiliriz. Satış verilerine bakıldığı zaman 2019 yılının ilk çeyreğinde 2,6 milyon konsol satışının gerçekleştirildiği görülüyor.

Sadece ilk çeyrek rakamı bile oldukça yüksek değerleri işaret ediyor. İlk çeyrek satışlarının bu kadar öne çıkmasını sağlayan bir neden daha var. Geçen seneye oranla karşılaştırma yaptığımız zaman 2018 yılının satışlarının 0,1 milyon ünite daha üzerinde satış elde edildiği görülüyor.

PlayStation 4

Açıklanan verilere göre firma 31 Mart 2019 tarihine kadar olan süre içerisinde 96,8 milyon konsol satışı gerçekleştirmiş. PlayStation 4 için açıklanan bu rakam oldukça iyi gidişin olduğunun bir göstergesi. Öyle ki 7 yıl gibi bir süre içerisinde PlayStation 3 oyun konsollarının toplam satış rakamları 80 milyon olarak açıklanmıştı.

Yeni nesil konsolların henüz 6 yıl olmadan 96,8 milyon satış rakamına ulaşmış olması, çok büyük bir başarı olarak gösterilebilir. Hala satış rakamları yükselen konsolların PlayStation 5 serisine kadar bu yükselişe devam edeceği düşünülüyor. Özellikle dönem dönem yapılan kampanyalar bu konuda oldukça etkili oluyor.  

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı