Oyun

PlayStation 4 Satışları Düşmeye Başladı

PlayStation 4 konsol satışları geriledi.

Dünyanın en çok satan konsol modellerinden biri olan PlayStation 4 modeli için durağan bir dönem başladı. Uzun süredir sürekli artış gösteren konsol satışlarının son verilere göre gerilediği ortaya çıktı. Tabii ki şu an için yeni nesil oyun konsollu konumunda olan konsolların satışlarının gerilemesinin nedeni de belli. Dilerseniz satış verilerine göre durumdan daha detaylı olarak söz edelim.

PlayStation 4 Satışları Ne Durumda?

PlayStation 4 satışlarının 2019 yılının son çeyreğinde genel olarak %25 oranında düştüğü görülüyor. 4.çeyrekte satışların düşmesinin nedeni tabii ki yeni nesil konsolların beklenmesi.

PlayStation 5 serisi konsolların 2020 yılında satışa çıkacağının duyurulması, mevcut konsol serilerinin satışlarının düşmesine neden oldu. Üçüncü çeyrekte 6.1 milyon adet konsol satışının gerçekleştirildiği duyuruldu.

PlayStation 4

Bu rakamla beraber 2019 yılında toplam satış sayısının ise 108.9 milyon adet olduğu açıklandı. Bu rakam genel satışların %25 oranında düştüğünü göstermekte. Satışların düşmesi tabii ki bu seriden elde edilen gelirin de düşmesine neden olmuş durumda.

Buna göre yeni nesil konsolların gelirlerinde %20’lik bir düşüş söz konusu. Düşüşe rağmen elde edilen satış gelirinin ise 1.46 milyar dolar olduğu duyuruldu. Görülen o ki PlayStation 5 konsolu için paylaşılan açıklamalar mevcut konsol satışlarının yavaşlamasına neden oldu. Kullanıcılar yeni nesil konsolları bekliyor.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı