Oyun

PlayStation 4 Kullanıcı Adları Değiştirilebilecek

PlayStation 4 kullanıcı adı değiştirme özelliği geliyor. Yeni özellik nasıl kullanılır?

Sony’nin oyun konsolları için belli sınırlamalar var. Aslında tam olarak sınırlama olarak değerlendiremeyeceğimiz bu kuralların başında, kullanıcı bilgilerini düzenleme sınırları geliyor. Şimdiye kadar PlayStation kullanıcı adınızı değiştirmeniz mümkün değil. Bu sınır için beklenen düzenleme ise sonunda geldi. Sony yetkileri yaptıkları açıklamalarda PlayStation 4 sahiplerinin kullanıcı isimlerini değiştirebileceğini duyurdu.

PlayStation 4 Kullanıcıları için Yeni Dönem

Mevcut sistemde kullanıcı adı değiştirme gibi bir seçenek söz konusu değil. Başta belirlediğiniz ID neyse, bu ID ile devam etmeniz gerekiyordu. Fakat söz konusu güncelleme tüm bunları değiştirecek bir güncelleme.

Söz konusu güncelleme sonrasında PlayStation 4 kullanıcılarının yararlanabileceği bir artının ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Artık kullanıcı adı değiştirilebiliyor ve eski kullanıcı adının da silinmesi sağlanıyor.

Bu özellikten şu an için sadece PlayStation 4 kullanıcılarının yararlanabildiği de yapılan açıklamalar arasında dikkat çeken kısımlardan.

PlayStation 4

Eski nesil konsol kullanıcıları için bir değişiklik söz konusu değil. İsim değiştirmek için ise sadece web tarayıcısından yararlanmak yeterli oluyor. Oldukça kolay işlemlerle isim değişikliği yapılabileceğini açıklayan Sony, şu an için sistemin Kuzey Amerika içerisinde kullanıma açıldığını da duyurdu.

Kuzey Amerika için yapılan düzenlemenin ülkemiz ve Avrupa’da geçerli olması için ise 1 gün beklemek gerekiyor. Firma yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre güncellemeler 11 Nisan günü aktif olacak. Yani 1 gün sonra bu bölgelerde de isim değiştirme mümkün olacak.

Güncellemelerin kullanıma girmesinden sonra daha net anlayacağız ancak şu an için açıklamalara bakacak olursak çok kolay işlemlerle isim değiştirme özelliğini kullanmamız mümkün olacak. Sony bu konuda yeni açıklama yaptığı zaman haberimizi açıklamalara göre güncelleyeceğiz. Ayrıca şu an için isim değiştirme işleminden herhangi bir ücret istenmeyeceği de bilgiler arasında.   

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı