Bilgisayar
Trend

Parmak İzi Okuyuculu Samsung T7 Touch SSD Tanıtıldı

Yalnızca akıllı telefon ve ekranlarla değil, depolama diski konusunda da çalışmalar yapan Samsung, parmak izi okuyucu özelliğine sahip olan T7 Touch SSD modelini kullanıcılara tanıttı. SSD üreticilerinin arasında yer alan ve pazarda söz sahibi olmayı planlayan Güney Koreli şirket, sabit disk sektöründe atacağı adımların da sinyallerini verdi.

Samsung T7 Touch Taşınabilir SSD Satışa Çıkarılıyor

CES 2020 etkinliğinde kullanıcıların karşısına hem taşınabilir hem de parmak okuyucu özelliğine sahip olan SSD ile çıkan Samsung, böylelikle güvenilirlik noktasında aşama kaydettiğini gösterdi. T7 Touch adı verilen SSD 4 farklı parmak izi kaydedebilecek şekilde tasarlandı.  Ayrıca biyometrik parmak izi özelliği, cihaza sahip olanların arkadaşlarıyla sürücüyü paylaşmasına olanak sağlıyor.

Veri aktarıldığını gösteren LED göstergeye sahip olan T7 Touch SSD’nin gövdesi alüminyumdan üretildi. Ayrıca T7 Touch, düşme ve hasara karşı da son derece dayanıklı. Özellikle 2 metreye kadar düşmelerde cihazdaki verilere herhangi bir zarar gelmiyor. 

USB-C çıkış portuna sahip olan T7 Touch SSD, bu noktada da sorunsuz olarak gözüküyor. 1000 MB/s yazma ve 1050 MB/s okuma hızıyla piyasaya sürülen cihaz, eski sürüme göre son derece hızlı ve pratik olmasıyla dikkat çekiyor. 

Ocak ayının sonunda çıkmasına kesin gözle bakılan cihazın 500 GB olarak modeli 130 Dolar fiyatla alıcı bulacak. Ayrıca 1 TB depolama alanına sahip model 230 Dolar karşılığında kullanıcıların olabilecek. 

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı