Bilgisayar
Trend

Oyuncu Bilgisayarı Razer Tomahawk Duyuruldu

Teknoloji şirketlerinden haberler art arda gelmeye devam ediyor. CES 2020’de Intel’in Ghost Canyon NUC adlı modüler bilgisayarını tanıtmasının hemen ardından Razer, farklı boyutuyla dikkat çeken Tomahawk isimli oyuncu bilgisayarını kullanıcılara sundu. 

İşte Razer Oyuncu Bilgisayarı Tomahawk Özellikleri

Razer, yeni oyuncu bilgisayarı Tomahawk’ta geleneksel ana karttan ziyade Intel Compute Element kullanmayı tercih ettiğini kullanıcılara gösterdi. Bunun yanı sıra küçük boyutuna rağmen cihazın donanımını yükseltmek de oldukça kolay hale getirildi. Ayrıca günümüz oyuncu bilgisayarlarının standartlaşmış görünümünün tam tersine Razer Tomahawk’ta farklı ve minimalist bir tasarım tercih edildiği gözüküyor.  

Gövdesi tamamen alüminyum ile kaplanmış olan Razer Tomahowk’un her iki tarafında da temperli cam yer aldığı görülüyor. Böylelikle cihazı dikey bir şekilde yerleştirildiğinde ekran kartı kolayca görülebiliyor. Ayrıca donanım değiştirmek de cihaz için son derece basit bir işlem. 

Hiçbir şekilde tornavidaya ihtiyaç olmadan kasanın açılabildiği Tomahawk, NUC 9 Extreme Compute Element üzerinde bulunan 9. Nesil Intel Core – H işlemciyle geliyor. Ayrıca cihaz, 64 GB RAM ve Nvidia Ge Force RTX 2080 Super ile kullanıcıların beklentilerini karşılıyor.

2020 yılının ilk 6 ayı içerisinde satışa sunulması planlanan Razer Tomahawk’ın fiyatı henüz belli olmadı. Ancak şirketin kısa bir süre içerisinde cihazla alakalı merak edilen birçok detayı kullanıcılarla buluşturacağı ifade ediliyor. 

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı