Oyun
Trend

Xbox Series X Çıkış Tarihi Duyuruldu

Xbox Series X çıkış tarihi resmi olarak açıklandı. Xbox Series X çıkış tarihi konusunda ne biliyoruz? Konsollar ne zaman gelecek?

Yeni seri konsollar için en büyük sorun, bu konsolların ne zaman çıkış yapacağını bilmiyor oluşumuz. Konsol satın almayacağım yenilerini bekleyeceğim diyorsunuz ama PS5 ile Xbox Series X için ne zaman satışların başlayacağını bilmiyorsunuz. PS5 satın alacak olan kullanıcılar için hala bu durum geçerli ama Xbox Series X alacaklar için güzel haberler var.

Microsoft bugün yaptığı yeni açıklamasında son seri konsolların ne zaman satışa çıkacağını duyurdu. Resmi açıklama olduğu için artık gönül rahatlığı ile çıkış tarihi hakkında bilgi verebileceğiz.

Xbox Series X Ne Zaman Geliyor?

Microsoft’un CFO’su tarafından paylaşılan bilgiye göre konsollar Kasım ayında satışa çıkacak. CFO Amy Hood, konsol satışlarından çok umutlu olduklarını söyleyerek, Kasım ayını doğruladı ama ayın kaçında satışların başlayacağı konusunda bir bilgi verilmedi.

Yani konsolların satışları 30 Kasım’da da başlayabilir 1 Kasım’da da. Zaten tek sır perdesi bu olarak verildi çünkü Microsoft heyecanı tam olarak tüketmek istemiyor. Bir noktada kullanıcıların heyecanını canlı tutmak için kesin tarih verilmedi.

xbox-series-x-2.jpg

2021 yılına kadar 50 yeni oyun, eski oyunlardan da 40 adet oyunda Xbox Series X özel versiyonun geleceğini düşünecek olursak, konsolların çıkışıyla beraber oyun arama sorunu da olmayacak. Yani yeterli sayıda oyun da gelmiş olacak. Kasım ayından sonra koltuklara yaslanıp, Xbox ile PS5’iin vereceği savaşı izleyeceğiz.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu