Oyun

Total War Saga Troy İlk Günden Rekor Kırdı

Total War Saga Troy ücretsiz verildiği süre boyunca rekor kırdı. Total War Saga Troy indirme rakamları nasıl?

Total War Saga Troy, Epic Games’in yeni gururu oldu. Yapılan anlaşma neticesinde oyun sadece Epic Games Store üzerinden yayınlandı. Anlaşmanın tek artısı bu değildi. Bunun yanında bir de ücretsiz oyun kampanyası geldi ve oyun ilk gününden ücretsiz oldu.

Oyun ilk günden ücretsiz oldu ve sadece 1 gün geçerli olan bir kampanya gelmiş oldu. Yayınlandığı ilk gün oyun ücretsiz yapılmış olsa da bu sadece 24 saat geçerli kaldı. Süre bitti ve oyun yeniden ücretli olarak satışa devam ediyor ama sadece 24 saatlik bu süre bile yeterli oldu. Öyle ki Total War Saga Troy oyunu ilk günden, ilk saatten satış rekoru kırdı.

Total War Saga Troy 1 Milyon İndirme Rakamını Geçti

Resmi hesap üzerinden yapılan açıklamada oyunun sadece ilk 1 saatlik dilim içerisinde 1 milyon indirme rakamını geçtiği duyuruldu. Tabii ki bunda en etkili olan şey oyunun tamamen ücretsiz olarak sunulması oldu.

Oyunun ücretsiz olarak sunulmasıyla beraber bu yüksek indirme rakamına ulaşıldığı düşünülüyor zira bir gün boyunca böyle devam etti. Oyun ücretli hale getirildiği zaman ise indirme oranlarının da aynı şekilde düşeceği kesin.

Fakat şu da var ki Total War Saga Troy için istenen reklam yapıldı. Zaten amaç buydu. Oyunu duyurmak ve ilgi çekmek. Oyun dünyasında bir gün boyunca yeni yapım konuşuldu.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu