Star Wars Yeni Oyunuyla VR Alanına Giriş Yapıyor

Star Wars Yeni Oyunuyla VR Alanına Giriş Yapıyor

Oyun dünyasında dengeleri değiştirecek adımlar atılmaya başlandığını görüyoruz. Bu alanda artık yeni teknolojilerin kullanımı başladı. Oyunlar için en çok gündeme gelen alan ise VR teknolojisi. Sanal gerçeklik teknolojisi olarak karşımıza çıkan VR, yeni oyunlarla beraber epey bir ilgi çekmeye başladı. Bu alanda şu an için çok fazla yapım yok ancak eksiği kapatmak için sürekli yeni oyunlarda duyurulmaya devam ediyor. Son yapımlardan birisi de Star Wars VR oyunu olacak.

Star Wars VR Oyunu Neler Sunacak?

Star Wars filmlerinin hikayesinin konu edinileceği oyunda 3 farklı bölüm olması bekleniyor. Fakat şu an için yayınlanan tanıtım videosunda sadece bir bölüm üzerinde durulduğunu görüyoruz. VR tabanlı olacak olan oyun için gösterilen bölümde Darth Vader’ın başrolde olduğu görülüyor.

Darth Vader karakterinin Mustafar gezegeni çevresinde sizi yakalamasıyla başlıyorsunuz. Yakalanmanızın ardından Vader tarafından oyuncuya bir görev veriliyor. Görevi yapmaya başlıyorsunuz ve görevlerden de belli oranda skiller elde ediyorsunuz. Oyunun genel yapısı bu sistem üzerine kurulu gibi duruyor.

Tabii ki çok fazla bölüm olmaması ve Star Wars evreninin tam olarak yansıtılmaması, oyuncuların canını bir hayli sıkacak bir gelişme. Yine de bunun için oyunun tam olarak tanıtılmasını beklemek gerekiyor. Star Wars VR için tam olarak tanıtımın E3 oyun fuarında yapılacağını da ekleyelim.

Star Wars VR

VR oyununun sadece Oculus Rift serisi için yayınlanacağını ve tam kontrol imkanı vereceğini de eklemek gerekiyor. Bu konuda yapımcıların sevindirici açıklamaları var. Tam anlamıyla bir VR oyunu görmemiz mümkün olacak gibi duruyor.

Bölümlerin kısa olması ve tek bir alan üzerinde geçmesi, bu konuda ne denli başarılı bir yapım sunulacağının tartışılmasına neden oluyor. Fakat VR oyunlarının az olduğunu ve bu alanda yeteri kadar yapımın sunulmadığını düşünecek olursak, Star Wars VR oyunu iyi bir örnek olacaktır. Şimdilik yapım hakkında daha fazla bilgi için oyunun tanıtım tarihini bekliyoruz. Tanıtım sonrasında detaylı bilgileri paylaşacağız.     

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.