Oyun
Trend

Rocket League PlayStation Müjdesi

PlayStation konsollarında Rocket League çoklu oyuncu desteği ön plana çıkacak. Rocket League çoklu oyuncu desteği ücretsiz mi?

2015 yılının çıkış yapan oyunları arasında yer alan Rocket League, şok kararlarla gündeme gelmeye devam ediyor. En son oyunun Epic Games tarafından satın alınacağı ve satın alındığı gibi ücretsiz bir hale getirileceği ortaya çıkmıştı.

Epic Games kararı sonrasında, hem tepki çeken oyun hem de binlerce kişinin ilgi göstermesiyle anılmaya başlamıştı. Epic Games üzerinden ücretsiz olarak yayınlanacak olan yapım için bir müjdeli haber daha geldi.

Rocket League Konsollarda Boy Gösterecek

Yeni alınan karara göre oyun konsollarda da ücretsiz olarak oynanabilecek. Normal şartlar altında oyunların çevrim içi yani çok oyunculu bir şekilde oynanması adına PS Plus aboneliğinin alınması gerekiyor.

PS Plus aboneliğinin olmadığı oyunlar çoklu oyunculu olarak oynanamıyor. Fakat bu Rocket League için geçerli olmayacak. Konsol kullanıcıları da yine PS Plus abonesi olmadan oyunun çoklu oyuncu versiyonunu ücretsiz olarak oynayabilecekler.

rocket-league-1.jpg

Çevrim içi oyuna herhangi bir fark ödemek ya da ekstra olarak abonelik almak gibi bir durum söz konusu olmayacak ama Xbox kullanıcıları bu durumdan çok fazla yararlanamayacak. Xbox konsol sahibiyseniz ve oyunu çevrim içi olarak oynamak isterseniz Xbox Live Gold üyeliği almanız gerekli.

Bu sistemde bir değişiklik yok. Sadece PlayStation konsollar için yapılacak olan bir değişiklik var. Epic Games’in Rocket League için farklı planları olduğu da düşünülüyor. Yeni paketler ya da yeni içeriklerle oyun ücretsiz olarak daha da zenginleştirilebilir.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu