Oyun
Trend

Prince of Persia Remake Versiyon için İddialar Arttı

Prince of Persia Remake oyununun yeniden gündeme geldiği açıklandı. Oyun sonunda çıkış yapacak mı?

Efsane olan ama eskide kalmaktan kurtulamayan oyunlar vardır. Bu oyunlar arasında yer alan Prince of Persia, yıllardır yeni oyun iddiaları ile gündemde. Hikayeyi devam ettirecek olan yeni bir oyunun geleceği iddiaları hala kol gezerken, bir yandan da Prince of Persia Remake isimli özel versiyonun duyurulacağı söylenmişti.

Bu özel versiyon yapımın grafik özelliklerinin değiştirileceği, yeni nesle ayak uydurulacak olan özel bir versiyondu. Ne zaman çıkacağı konusunda ise hiçbir zaman açıklama yapılmadı. Ubisoft burada doğrudan muhatap olan marka olmasına karşın, iddialara da hiçbir açıklık getirmemişti. Oyunun ne zaman yayınlanacağı bilinmediği için her seferinde iddialar boş çıktı.

Prince of Persia Remake Bu Yıl Gelebilir

Her şeye rağmen Prince of Persia Remake sürümünün bir kez daha gündeme geldiğini de belirtelim. Bu sefer iddiaların ortaya çıkmasının nedeni ünlü oyun yazarları tarafından yapılan paylaşımlar.

Yazarlar tarafından yapılan paylaşımlarda oyunun, Ubisoft etkinliğinde duyurulacağının üzerine düşüldü. Bu iddiaların ardı arkası kesilmeyince yeni yapım için tekrar umutlandık. Fakat aslında yazarların paylaşımlarına da pek ilgi gösterilmedi.

prince-of-persia-remake-3.jpg

Çünkü daha önce de birçok kez benzer şekilde paylaşımlar olmuştu. Hepsinin sonunda aynı şey gerçekleşti ve oyun bir türlü tanıtılmadı. Prince of Persia Remake serisinin üzerine yeniden yoğunlaşmamızın ana nedeni şu ki bu sefer Capcom çalışanı birinin forumlarda yeni oyunun geleceğini iddia etmesi.

Üstelik iddialara göre oyun bu haftadan sonra tanıtıma çıkacak. Yani yeni yılı beklemek zorunda kalmayacağız. Bu hafta duyuru yapılmış ve sonrasında da oyunun satışa çıkmış olacak. Tabii ki bunlar iddialardan öteye geçemeyen teyit edilmesi gereken bilgiler.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu