Oyun
Trend

PlayStation 5 Pro Versiyon Yolda Olabilir – Önemli Kanıt

PlayStation 5 Pro için Sony'nin hazırlandığı söylenmekte. Yeni nesil oyun konsolunun özellikleri belli olmaya başladı mı?

Yeni konsollar için say saya günler bitmedi. Tanıtımlar yapıldı ve tanıtımların yapılması bile çok önemli bir gelişme olarak gösterildi. Fakat konsolların çıkmasına daha var. PlayStation 5 bekleyenlerin sayısı oldukça fazla olmasına karşın çıkış tarihi için bir süre daha sabretmek gerekiyor.

Yeni konsol hazır ve beklenti sürüyor ama bir yandan da farklı sürprizler geliyor. PlayStation 5 Pro gibi önemli sayılacak bir sürpriz yolda. Pro versiyonun gündeme gelmesinin, bu modelin işaret edilmesinin nedeni ise Sony’nin almış olduğu patent.

PlayStation 5 Pro Gelir mi? Gelirse Ne Zaman Gelir?

Sony’nin patenti, konsollar için gelişmiş bir versiyonu işaret ediyor. Patent başvurusuna göre yeni konsol bulut oyunlarıyla birlikte kullanılacak. Bulut oyunlarını çalıştırabilecek olan konsol, PlayStation Now’dan da sorunsuz bir şekilde yararlanabilecek. Patent açıklamasında yer alan bilgilerde de yongalar üzerinde duruluyor.

Standart konsollarda tek bir SoC (yonga) kullanılabileceği söylenirken, gelişmiş versiyonda çoklu SoC kullanımının yapılabileceği söyleniyor.

playstation-5-pro.jpg

Bunun yanında RAM miktarının artacağı ve böylece çok daha yüksek işlem gücüne ulaşılabileceğine vurgu yapılıyor. Ayrıca gelişmiş versiyonun daha fazla depolama alanının yanında bulut oyun optimizasyonunu da kullanacağı söylenmekte.

PlayStation 5 Pro için alındığı söylenen bu patent, kesin olarak yeni konsol gelecek demek değil. Ama Sony’nin bir hazırlık içerisinde olduğu ve daha iyi bir versiyon için kolları sıvamış olduğu kesin.

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu