Oyun
Trend

PlayStation 5 Fiyatı ve Aksesuar Fiyatları Belli Oldu

PlayStation 5 fiyatı yine gözüktü. Avrupa satış fiyatına göre PlayStation 5 pahalı mı? Aksesuar fiyatları nasıl olacak?

PlayStation 5 fiyatı belirsiz ama anlaşılan o ki uzun süre daha belirsiz kalmayacak. Yeni iddialar ve e-ticaret sitelerinden sürekli bilgiler sızıyor. Türkiye’de bile bir teknoloji firmasının stok sayfasında fiyat gözükmüştü. Yani böyle bir durumda yeni konsol fiyatının sızmasını engellemek çok kolay değil.

Yine aynı şey yaşandı ve yeni oyun konsollarının fiyatı sızdı. Bu sefer sağlam bir kaynak, yeni oyun konsolu için oluşturulan sayfayı paylaştı. Konsol için paylaşılan sayfada sadece PS5 yok. Bunun dışında Dualsense ve diğer aksesuarlar için de fiyat listelendi.

PlayStation 5 Fiyatı ve Aksesuar Fiyatı

Sayfada konsolun iki versiyonu için de satışın hazır olduğu ve fiyatın kesin olduğu gözüküyor. Ana konsol olan Standart Edition konsol modelinde fiyat 499 Euro olacak. Bu model yüksek fiyatla satılacak olan konsol olacak. Üzerinde bir sürücü olduğu için bu versiyonun fiyatının yüksek olması normal.

playstation-5-fiyati-2.jpg

Diğer konsol ise dijital versiyon olarak satışa sunulacak ve CD sürücüsünün olmadığı versiyon olacak. Bu modelde de fiyat 399 Euro olacak. Standart versiyon ile dijital versiyon arasında 100 Euro gibi bir fiyat farkı oluşacak.

Aksesuar fiyatlarında ise DualSense fiyatı dikkat çekiyor. Bu kontrol cihazı için 49 Euro ödeme yapılması lazım. PlayStation 5 fiyatı ve aksesuar fiyatı gerçek mi bilinmiyor ama rakamlar Türkiye için yüksek orası net.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu