Oyun

Ninja, Twitch Yayınlarına Geri Döndü

Ninja uzun bir aradan sonra yeniden Twitch yayınlarına başladı. Ninja yayında sadece 15 dakika içerisinde 100 bin izleyici rakamını yakaladı.

Popüler oyun yayıncısı Ninja lakaplı Tyler Blevins, şu sıralar platform platform gezmeye başladı. Aslında Twitch üzerinde ünlenen ve milyonlarca kitleye ulaşan yayıncı, Microsoft ile yapılan anlaşma sonrasında, yeni yayın platformu Mixer’e geçiş yapmıştı. Fakat işler her zaman doğru gitmiyor.

Yayıncı Mixer’e geçti ama istediğini alma konusunda çok başarılı olamadı. Aslında sorun Mixer’in kendisindeydi. Yeteri kadar büyütülemeyen platform, sonucunda kapatıldı. Sözleşmesi olması nedeniyle Microsoft’un platformundan ayrılamayan Tyler Blevins ise artık serbest kaldı.

Ninja Twitch Yayınlarına Yeniden mi Başlayacak?

Ünlü yayıncı serbest kalmasına karşın hemen Twitch platformuna geri dönmedi. Artık istediği yerde yayın yapabilen ünlü isim, önce YouTube üzerinden yayınlarına başladı. YouTube üzerinden yapılan yayında milyon izleyiciye ulaşması, bundan sonra ünlü ismin YouTube ile yoluna devam edeceği düşüncesini oluşturmuştu.

ninja-2.jpg

Ünlü isim bu durumu değiştirecek olan bir adım attı. Bugün itibariyle Ninja, Twitch üzerinde yeni bir yayın açtı. Yeni açılan yayında Fortnite oyununu oynayan ünlü isim, sadece 15 dakika içerisinde 100 bin izleyiciye ulaşmayı başardı.

Fakat buna rağmen ünlü isim herhangi bir açıklama yapmadı. Yani hala hangi platform üzerinde devam edeceği net değil. Hala YouTube, Twitch ve Facebook Gaming üzerinde gidip geliyor. 3 platform üzerinden hangisine yöneleceğini net bir bilgi olarak paylaşmayan ismin, nasıl karar vereceğini yakın zamanda açıklaması bekleniyor.

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu