Oyun
Trend

Horizon Zero Dawn Çökme Sorunları için Açıklama Geldi

Horizon Zero Dawn PC sürümünde oyundan atma hataları yaşanıyor. Oyundan atma sorununun nedeni belli değil ama açıklama geldi.

Konsol sürümü sevilen oyunlardan biri olan Horizon Zero Dawn, çok yakın bir süre öncesinde PC kullanıcıları ile buluştu. Oyunun PC sürümünün yayınlanmasının ardından adeta yapıma bir akın oldu. Oyuncular 7 Ağustos tarihinden sonra oyuna gösterdikleri ilgi ile satış rakamlarını fırlattı. PC sürümü çok iyi gidecek ve yüksek oyuncu trafiği elde edilmesi sağlanacak derken, oyuncular sürekli hata mesajları paylaşmaya başladı.

Birçok kullanıcının şikayet ettiği konu oyunun yükleme ekranında takılması ve %40-50 seviyelerine geldikten sonra oyunun kendi kendine kapanıyor olması. Bu şekilde oyunun doğru bir şekilde oynanmasının önüne geçiliyor. Yani sürekli hata alınıyor.

Horizon Zero Dawn için Açıklama Geldi

Şikayetler o kadar çok arttı ki konuya ilişkin firma tarafından bir açıklama yayınlandı. Firma hatayı gördüklerini ve hatanın farkında olduklarını belirten bir mesaj yayınladı ve oyundan atmaya neden olan sorun üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

horizon-zero-dawn-2.jpg

Büyük bir güncelleme olarak yayınlanacak yeni sürüm güncellemesinden sonra oyundan atma sorunlarının giderileceği sözü verildi. Fakat hatanın neden kaynaklı olarak yaşandığı hakkında bilgi verilmedi.

Konsol versiyonunda daha önce benzer bir durum yaşandığını hatırlıyorum. Çözüm de çok benzer olmuştu ve büyük bir güncelleme yayınlanarak hatanın giderilmesi sağlanmıştı. PC sürüm için de hatalar elinde sonunda giderilecektir. Horizon Zero Dawn gerçekten başarılı mı o zaman yorum yapalım.

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu