Fortnite için Önemli Güncelleme

Fortnite için Önemli Güncelleme

Epic Games, Battle Royale yarışında en önde koşan firmalardan bir tanesi. Fortnite oyunu ile bu alanda başı çeken firma haline gelen oyun devi, şu sıralar yeni bir güncelleme haberiyle oyunu tekrar gündeme taşımayı başardı. Paylaşılan bilgilere göre oyun için Apex sistemine benzer bir sistemi gündeme getirecek güncelleme yolda.

Fortnite Güncellemesi Neler Sunacak?

Yeni güncelleme ile yapıma Apex oyununda yer alan bir sistemin dahil olduğunu göreceğiz. Paylaşılan bilgilere göre güncelleme, yeniden doğma özelliğini kullanıma sokacak. Oyunda yer alan takım arkadaşlarınızdan biri öldüğü zaman, yeniden doğma noktalarını kullanarak kullanıcıları yeniden hayata döndürmek mümkün olacak.

Kullanıcıların hataya döndürülmesi için ise tıpkı Apex oyununda olduğu gibi canlandırma noktalarını kullanmak gerekecek. Oyun içerisinde yer alan canlandırma noktalarının ise Apex gibi olmadığını göreceğiz.

Fortnite canlandırma noktaları kamyonet şeklinde olacak. Oyuncular kamyonetlere giderek, ölen takım arkadaşlarını geri getirebilecek. Tabii ki bunun için belli bir süre alanda kalmak gerekecek. Tıpkı Apex oyununda olduğu gibi bu süre sonunda, karakterin yeniden doğduğunu göreceksiniz. Fakat burada mini bir hatırlatma yapmak gerekiyor.

Ölen karakterler için herhangi bir silah ya da benzeri ekipman sunulmayacak. Oyuncular yeniden doğduklarında da sıfır ekipmanla başlayacaklar. Bunu bilerek canlandırma noktalarını kullanmak oldukça önemli.

Güncellemenin şu an için yayın aşamasında olduğunu ekleyelim ve tüm oyuncular için sunulacağını da belirtelim. Fakat güncellemenin herkese ulaşması için ne kadar süre gerektiği konusunda bir bilgi yok.

Testlerin Şubat ayından bu yana devam ettiği belirtiliyor. Yani artık sona gelinmiş durumda. Son testlerinde başarılı olması durumunda güncellemenin önümüzdeki haftalar içerisinde tüm oyunculara sunulması bekleniyor.

Son birkaç aydır Apex tarafından yapılan ataklara Epic Games’in bu cevabı nasıl bir karşılık sunacak bilmek oldukça zor. Fakat güncellemenin şimdiden Fortnite oyuncularını heyecanlandırdığını söylemek de yanlış olmayacaktır. Özellikle takım maçlarında yeniden doğma özelliğinin etkisi oldukça fazla olacak. Güncelleme yayınlandıktan sonra, daha ne gibi yeniliklerin sunulacağını göreceğiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.