Oyun
Trend

FIFA 21 Gol Sevinci Sistemini Değiştiriyor

FIFA 21 gol sevinci bölümü için sistem değişikliği geliyor. Oyundan çıkaran gol sevinçleri olacak. Peki hangileri?

FIFA 17 yapımından sonra, oyunda yer alan gol sevinçleri sürekli olarak çeşitlendirildi. Oyuncuların yeşil sahalarda çok sık gördüğümüz gol sevinçlerini FIFA oyunu içerisinde de sergilemesi sağlandı.

En son FIFA 20 ile çok sayıda yeni gol sevinci oyuna eklenmişti. Bu hem oyuncuları sevindirdi hem de bazı tepkilere yol açtı. Tepkilere yol açmasının tek nedeni, arada geçen süre ve bazı gol sevinçlerinin rakibi kızdırmaya yönelik olması. İşte FIFA 21 ile sistem değişecek.

FIFA 21 ile Gol Sevinçlerine Düzenleme Geldi

EA Sports oyunu daha da hızlandırmak ve eleştirilen bu yönleri düzenlemek için gol sevinçlerinde değişikliğe gitme kararı aldı. Alınan karara göre “Shush” adıyla bilinen su işaretinin kullanıldığı gol sevinci oyundan kaldırıldı.

fifa-21.jpg

Böylece rakibi sinirlendirek bir gol sevincine son verilmiş oldu. İkinci kısımda ise “a-ok” adı verilen ve işlerin yolunda olduğunu işaret etmesine rağmen son dönemde daha çok ırkçılığı işaret ettiği iddia edilen gol sevinci var. Bu gol sevincinin de oyundan kaldırıldığı açıklandı.

Sürelere de değişiklik getirildi. FIFA 21 oyununu hızlandırmak adına gol sevinçleri ara sahneleri arasındaki sürelerde kısıntı yapılırken, duran top süreleri de değişti. Öyle 30 saniye boyunca topun arkasında beklemek yok. Yeni bekleme süreleri:

  • 12 saniye taç atış bekleme süresi
  • 20 saniye frikik süresi
  • 15 saniye kale vuruşu
  • 10 saniye başlama vuruşu

Yeni süreler oyunu ne kadar hızlandırır deneyimleyeceğiz ama FIFA 21 farklı bir deneyim getireceği kesin.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu