Oyun
Trend

Detroit Become Human Satışlarında PC Etkisi Açıklandı

Detroit Become Human oyununun satış rakamları açıklandı. PC sürümüyle beraber elde edilen satış rakamları nasıl?

Detroit Become Human, ilk defa 2018 yılında yayınlanmış ve oyun yayınlandığı gibi PS4 konsol sahiplerini bir hayli etkilemişti. Sevilen yapım istenen ilgiyi gördü. Konsollarda başarı elde edilmesine karşın satış rakamları 3 milyon civarında kaldı.

3 milyon kötü bir rakam değil ama çok daha üzerine çıkan rakipler var. Buna karşın oyunun hep iyi tepkiler almış olması, geliştirici firma Quantic Dream’in harekete geçmesine neden oldu. İlk iki yıl konsollarda mücadele eden oyun, bu yıl PC sürüm olarak da yayınlandı.

Detroit Become Human Satışları Çok İyi Gidiyor

Oyun zaten konsolların vazgeçilmezleri arasındaki yerini almıştı. Ama şimdi PC sürümü de çok beğenildi. Yayınlandığı andan bu yana oyunun PC versiyonuna çok iyi yorumlar geliyor. Steam üzerinden yayınlanan yapım genelde oyunculardan da yüksek puanlar alıyor.

detroit-become-human-2.jpg

Her şey iyi gidince ve yorumlar da iyi olunca bu doğrudan satış rakamlarına yansıyor. 2 yılda 3 milyon satış elde eden Detroit Become Human, PC sürümüyle beraber toplamda 5 milyon satış rakamını yakaladı. Üstelik oyun henüz Haziran ayının sonunda yayınlandı. Yani bu rakamlar artacaktır.

Steam üzerinden satışların yapılması bu noktada çok önemli bir artı. Şimdi ikinci bir artı daha var. Bu sefer oyunun Epic Games üzerinden de satışlarının başladığı açıklandı. Bu demek oluyor ki rakamlar daha da yükselecek.

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu