Oyun
Trend

27 Yıllık Doom Oyunu Güncelleme Aldı

Doom mobil oyunu için yeni güncelleme geldi. Doom mobil oyununda artık geniş ekran desteği var.

id Software tarafından yıllar yıllar önce piyasaya sürelen oyun Doom, döneminde çok başarılıydı. O zaman doğru düzgün bir oyun bile bulamıyorken, canavarlara karşı mücadele ettiğiniz aksiyon dolu bir yapım gayet hoş gözüküyordu.

Doom oyunundan sonra yine yıllar yıllar öncesinde Doom 2 oyunu geldi ama yapım öyle sanıldığı gibi sürekli yeni oyunlarla devam etmedi. Bir hayli popüler olan oyun uzun yıllar sonrasında mobil dünyaya uyarlanmış ve Android ile iOS için yayınlanmıştı.

Mobil dünya için yayınlanan yapım, çok sevildi ve oyuncu kitlesi de yakalamayı başardı. Serinin telefonlarda devam etmesini sağlayan mobil oyun için şimdi ise yeni bir güncelleme yayınlandı.

Doom Geniş Ekran Güncellemesi Aldı

Son dönem akıllı telefonlarında kullanılan geniş ekran yapısı, oyuna da dahil edilmiş oldu. Yapılan güncelleme sonrasında oyuna geniş ekran desteğinin geldiği açıklandı. 16:9 formatına geçirilen oyun için 120 Fps desteği de getirildi.

120 Fps görüntü desteği geldi ama bu sadece sınırlı olarak 120 fps kullanılacak demek değil. İşin aslı kullanıcı tercihine bırakılıyor. İsteyen kullanıcılar 60 fps, isteyen kullanıcılar da 30 fps desteğini kullanabilecekler.

doom.jpg

Burada ayarlamalar tamamen kullanıcıların özelinde olacak. Eğlenceli oyunun grafik açısından da yenilenmiş olması, eğlenceyi biraz daha arttıracak. Tabii ki eğlenceli dediysek şunu da unutmamak gerekiyor ki aslında Doom bir hayli kanlı bir oyun. Fakat yine de oyunun kendi içerisinde eğlenceli bir yapısı var. En azından oynanış açısından durum bu.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu