Haberler

Option Way Kullanıcılarının Verileri Çalındı

Option Way firmasının kullanıcı verileri sızdırıldı. Option Way verileri için detaylar belli oldu.

Veri gizliliği konusu, son yılların en büyük sorun kaynaklarından biri olmaya başladı. Özellikle birkaç yıldır bu konuda Facebook’un öne çıktığını görüyoruz. Fakat soruna neden olan sadece Facebook değil, bunun yanında çok büyük firmaların da verilerinin sızdırılmaya başladığını görüyoruz. Son olarak ise Option Way firmasında yaşandı.

Option Way isimli bir seyahat sitesi tarafından depolanan verilerin, sızdırıldığı ortaya çıktı. Güvenlik araştırma şirketlerinden biri olan VPNMentor tarafından yapılan açıklamaya göre toplamda 100 GB veri sızdırılmış durumda. Sızdırılan verilerin içerisinde nasıl bilgilerin yer aldığı konusunda da detaylar açıklanmış durumda.

Option Way Verileri Sızdı

Verilerin sızdırıldığını açıklayan güvenlik araştırmacısı firma, verilerin içerisinde kullanıcıların e posta bilgilerinin, kullanıcı isim ve telefon numaralarının sızdırıldığı açıklandı. Bunun yanında kullanıcıların adresleri ve telefon numaraları için de sızdırma söz konusu oldu.

Option Way

Kullanıcıların seyahat verilerinin de sızdırılması söz konusu oldu. Tüm bu verilerle beraber çalışanlar için de verilerin sızdırıldığı bilgisi ortaya çıktı. Tüm bu gelişmeler ışığında, tarafların başında yer alan Option Way ise bir açıklama yapmadı.

Hem kullanıcıların verileri hem de çalışanların verilerinin sızdırılıp sızdırılmadığı konusunda bir açıklama yapılmadı. Güvenlik açığının tespit edilmesinin ardından 5 gün içerisinde güvenlik açığının kapatıldığı ve bu süre içerisinde verilerin sızdırıldığı biliniyor. Konu hakkında yeni açıklamanın yapılmadığını da ekleyelim. Gelişmeleri takip ediyoruz.   

Etiketler

İsmail YÜKSEL

Ankara'da Soft Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı