Mobil

Oppo Yeni Kamera Sistemiyle Geliyor

Oppo yeni bir kamera sistemi üzerinde çalışıyor. Oppo kamera sistemi neler sunacak?

Akıllı telefon dünyasında farklı tasarımları ve çerçevesiz ekranlarıyla dikkat çeken Oppo, aldığı yeni patentlerle beraber çok dikkat çeken bir sistem üzerinde çalıştığını gösterdi. Marka yeni akıllı telefonları için yaptığı patent başvurusunda yine sistemsel bir yenilik sunulacağını ortaya çıkarmış oldu.

Oppo Döner Kamerayla Geliyor

İlk olarak 2018 yılında başvurusunun yapıldığı ortaya çıkan sistemin, yeni bir kamera düzenini beraberinde getirecek. Yeni kamera düzeninin ise doğrudan ön kamera için geçerli olacağını ekleyelim. Sistemin işleyişi ise açılır kapanır kamera sistemine yeni bir örnek olarak gözüküyor.

Patent görsellerine göre telefonların ön kamerası bulunmayacak. Daha doğrusu ön kamera için özel bir alan ayrılmayacak. Ekran üzerinde herhangi bir çentik alanına yer verilmeyecek ya da ön kısımda herhangi bir açılır kapanır kamera alanı bulunmayacak.

Oppo

Bunun yerine döner kamera sisteminin sunulduğunu görmek mümkün olacak. Ön kamerayı açtığınız zaman yeni sistem devreye girecek. Dairesel olarak çalışacak olan kamera sisteminin, dönüp kamerayı öne açık konuma getirdiğini görmek mümkün olacak.

Sistemin işleyişi oldukça basit. Ön kamerayı açtığınız zaman silindir çalışacak ve üst kısımda bir kamera çıkıntısı oluşacak. Ardından dişli sistemine benzer bir sistemle beraber çark dönecek ve kamera ön kısımda açılacak.

Oppo

Sistemin tek bir ön kamera içerdiğini görmek mümkün olacak. Bunun dışında arka kapak kısmında ise yine çift arka kameranın kullanımı devam edecek. Herhangi bir üçüncü kameranın bulunması beklenmiyor.

Ön kameranın teknik özelliklerinin neler olacağı konusunda ise çok fazla bilgi bulunmuyor. Muhtemelen ön kamera kısmında teknik özellikleri yüksek bir seriye yer verilecek.

Ama dediğimiz gibi tek bir kamera bulunacak. Herhangi bir ikinci kamera bulunmayacak. Oppo bu sistemi hangi akıllı telefon modelinde kullanacak? İşte burası tam bir soru işareti.   

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı